Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Tšehhi residentuuriprogramm SE.S.TA (2023)

Tšehhi residentuuriprogramm SE.S.TA kutsub kunstnikke kandideerima Žďár nad Sázavous toimuvasse residentuuri 2023. aastaks. Residentuuris on võimalik tegeleda kohaspetsiifilise loovuurimuse ja/või lavastuse ettevalmistamisega, kasutades soovi korral mentori abi. Avaldusi saab esitada siin kuni 7. detsembrini 2022.

Residentuur Kanuti Gildi SAALis (2023)

Kanuti Gildi SAAL kuulutas välja avaliku konkursi kolme residentuurikoha täitmiseks 2023. aastal. Residentuur on suunatud Eestist pärit või siin resideeruvale kunstnikule ning tasustatud Kultuurkapitali toel. Ideede kirjeldusi, residentuuri ajalist ja ruumieelistust ning CV-sid oodatakse hiljemalt 9. detsembriks 2022 aadressile saal@saal.ee.

Korea ASSITEJ talvefestival K-PAP (talv 2023)

4. kuni 7. jaanuarini 2023 korraldab Korea ASSITEJ Soulis talvefestivali K-PAP, kuhu saab delegaadina kandideerida kuni 18. novembrini 2022. Festivalile on oodatud noore vaataja teatriga tegelevad teatripraktikud ja -uurijad, samuti administratiivsed töötajad. Delegaadina on võimalik festivalil näha viit silmapaistvat Korea noore vaataja teatri lavastust ning tutvuda Korea noore vaataja teatri tegijatega.

Narva kunstiresidentuur NART (2023)

Narva kunstiresidentuur (NART) on kuulutanud välja avatud konkursi 2023. aasta residentuuriprogrammi jaoks, kuhu oodatakse kandideerima erinevatest valdkondadest kunstnikke ja loomeinimesi. Kandideerimise tähtaeg on 25. novembril 2022. Kokku valitakse välja 12 kunstnikku, kes kutsutakse Narva elama ja töötama umbes kaheks kuuks. 

danceWEBi stipendiumiprogramm (suvi 2023)

5. juulist kuni 9. augustini 2023 leiab Viini rahvusvahelise tantsufestivali ImPulsTanz raames aset danceWEBi stipendiumiprogramm, kuhu saab kandideerida kuni 15. detsembrini 2022. Osalema on oodatud tantsijad ja koreograafid nii Euroopast kui ka väljastpoolt, soovituslikult vanusevahemikus 22 kuni 30 eluaastat. Osalemine eeldab heal tasemel inglise keelt, kuivõrd programmi töökeel on inglise keel.

Theatertreffeni rahvusvaheline foorum (kevad 2023)

Avati kandideerimine Saksa teatrifestivali Theatertreffen rahvusvahelisse foorumisse, mis leiab aset 10. kuni 28. maini 2023. Tegu on 18-päevase programmiga, kuhu oodatakse noori kunstnikke kogu maailmast. Foorum pakub võimalust loomingulisteks katsetusteks ja valdkondadeüleseks laboratoorseks tööks. Programmi kandideerimine on avatud kuni 9. detsembrini 2022 Theatertreffeni kodulehel.

IUGTE etenduskunstide konverents (suvi 2023)

International University Global Theatre Experience (IUGTE) kutsub 2022. aasta sügisel esitama avaldusi oma iga-aastasele konverentsile, mis toimub 2023. aastal 25. kuni 29. juulini Laubeggis Austrias. Konverentsile saab end kirja panna nii osaleja kui ka esinejana. Rohkem infot ja kandideerimisvormid leiab IUGTE kodulehelt.

ASSITEJ Norra 2023. aasta festival (sügis 2023)

Teatreid ja lavastusi kutsutakse kandideerima ASSITEJ Norra 2023. aasta festivalile, mis toimub 12. kuni 16. septembrini 2023 Kristiansandis. Programmi otsitakse noorele vaatajale suunatud lavastusi, mille fookuses on kõige olulisemad teemad, elu ja surma küsimused. Oodatud on ka töötoad ja seminarid. Kandideerimisperiood kestab kuni 15. novembrini 2022, avalduse saab esitada ASSITEJ Norra kodulehel.

NB8 Nordic Circle mentorlusprogramm (kevad 2023 – kevad 2024)

NB8 Nordic Circle mentorprogramm kutsub tantsuvaldkonna produtsente ja juhtivaid töötajaid osalema mentorprogrammi, mis vältab 2023. aasta aprillist kuni märtsini 2024. Programmis osalejad viiakse aastaks kokku ühe välisriigist pärit kogenud mentoriga. Mentorprogrammis osalemise eeldus on haridus ja/või töökogemus etenduskunstide ja/või tantsu produtseerimises. Programmi kandideerimiseks palutakse hiljemalt 16. oktoobriks 2022 saata avaldus ja CV aadressile ulrika@artsmanagement.fi.

Tantsu- ja etenduskunstikriitika residentuur Soomes (sügis 2022)

Projekt “The Shine on Critique!” ootab kandidaate tantsu- ja etenduskunstikriitika residentuuri, mis toimub 4. kuni 12. novembrini 2022 Soomes. Eelkõige oodatakse residentuuri kandideerima tantsu ja etenduskunsti käsitlevaid kriitikuid ja kultuuriajakirjanikke Skandinaaviast, Baltimaadest ja Ukrainast. Residentuuri kandideerimiseks tuleb hiljemalt 26. septembriks 2022 saata motivatsioonikiri ja CV aadressil residency@sarv.fi.

Põhja-Balti etenduskunstnike residentuur Oslos (sügis 2022)

ASSITEJ Norra kutsub osalema Põhja-Balti etenduskunstnike residentuuris, mis toimub 28. november kuni 2. detsember 2022 Oslos. Residentuuris toimuvad töötoad, arutelud, etendused ja palju muud, teemaks üksindus ja eraldatus. Residentuur on suunatud kõigile, kes tegutsevad noore vaataja teatri ja tantsu maastikul (näitlejad, tantsijad, kirjanikud, dramaturgid, produtsendid, disainerid jt). Kandideerida saab kuni 15. septembrini 2022

Tantsukriitika uurimisresidentuur Sõltumatu Tantsu Laval (sügis 2022  – kevad 2023)

STLi uurimisresidentuur võtab fookusesse tantsust kirjutamise, julgustades analüüsima tantsukunsti, nüüdistantsu lavastusi ja koreograafide loomingut. Tantsukriitika uurimisresidentuuri oodatakse kandideerima erinevatest kultuurivaldkondadest nii kogenud kui alustavaid kirjutajad, kes tahaksid avardada oma analüüsivälja just tantsu ja koreograafia kontekstis. Residentuuri võetakse vastu kuni 5 osalejat, kandideerimiseks palutakse täita avaldusvorm 5. septembriks 2022.

Kolm residentuurikohta Kanuti Gildi SAALis (sügis 2022)

Residentuur on suunatud Eestist pärit või Eestis resideeruvale kunstnikule, on tasustatud Kulka toel ja oma olemuselt pigem aeg uurimiseks ja katsetamiseks kui valmis lavastuse või teoseni jõudmiseks. Residente võõrustatakse üheks kuuks sügisperioodil (september-november) Keldrisaalis või Püha Vaimu SAALis. Ideede kirjeldusi, residentuuri ajalist ja ruumieelistust ning CV-sid oodatakse hiljemalt 30. maiks 2022 aadressile saal@saal.ee.

Kaks residentuurikohta Narva Veneetsias (suvi 2022)

NART kuulutas välja 2022. aasta suveks kaks residentuurikohta Narva Veneetsias, millega kaasneb ka 2000€ toetus kunstilise sekkumise loomiseks. Kunstiresidentuurid põhinevad konkreetse projekti elluviimisel. Residentuuri ajal töötab kunstiresident välja kunstilise sekkumise, installatiooni, sündmuse, näituse või muu tulemi, mis on mõeldud ja loodud just Narva Veneetsiat silmas pidades. Kandideerimistähtaeg on 31. mai 2022. Kunstnikud valib välja žürii.

Praha Archa teatri suvekool (suvi 2022)

Praha Archa teatri korraldatav rahvusvaheline suvekool dokumentaalse ja sotsiaalse teatri huvilistele toimub 22. augustist 4. septembrini. Suvekool keskendub individuaalsetele ja kollektiivsetele avastustele teatriloomes ning aitab loojatel leida loomeprotsessis oma hääl. Eelkõige on see on platvorm dokumentaal- ja sotsiaalspetsiifilise teatri valdkonna kogemuste, teadmiste ja ideede vahetamiseks. Suvekooli maksumus on 600€ ning kandideerimistähtaeg on 14. juuni 2022. [...]