Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Noori lavastajaid ja teatrikoole oodatakse Fast Forward festivalile Dresdenis

14.02.2023 11:37

2. kuni 5. novembrini 2023 toimub Saksamaal Staatsschauspiel Dresdenis festival Fast Forward, mis keskendub noortele Euroopa lavastajatele. Lavastajad saavad oma teoseid festivalile esitada kuni 16. aprillini. Samuti on festivalile oodatud teatrikoolide üliõpilased ja õppejõud.

Festivalile saavad kandideerida lavastajad, kes ei ole pärast kooli lõpetamist (või professionaalse lavastajakarjääri algust) toonud lavale rohkem kui viit lavastust. Festivalile esitatav lavastus võib olla sündinud nii professionaalse teatri kui ka teatrikooli egiidi all.

Festivalile valitakse kokku kaheksat noor(t)e lavastaja(te) loodud lavastust, mis esindavad noore teatritegijate põlvkonna loomingulist käekirja. Festival leiab aset neljapäevase maratonina, mille käigus saavad omavahel kokku nii publik, kriitikud kui ka alustavad ja kogenud teatritegijad, et luua uusi tutvusi ning tõsta esile noori talente.

Fast Forward festivali lõpus valib žürii välja ühe noore lavastaja (või lavastajate rühma), kellele pakutakse võimalust lavastada üks teos Staatsschauspiel Dresdenis. Samuti antakse välja publikupreemia ja noore žürii preemia.

Fast Forward maksab festivalil osalevate lavastuste eest honorari, samuti kaetakse osalejate reisi- ja majutuskulud, aga ka näiteks lavastuse tõlkekulud. Festivalile kandideerimiseks palutakse esitada 16. aprilliks avaldus aadressile [email protected].

Lisaks saavad festivalist osa võtta ka teatrikoolide üliõpilased ja õppejõud, keda viiakse kokku teatrikoolidega mujalt Euroopast. Teatrikoolidele suunatud lisaprogramm on veel täpsustamisel, kuid festivalist huvitatud teatrikoolide esindajatel palutakse korraldajatega ühendust võtta aadressil [email protected].

Rohkem infot leiab Fast Forward festivali kodulehelt, Staatsschauspiel Dresdeni kodulehelt ning siinsest üleskutsest: