Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Avatud on kandideerimine Euroopa noorte lavastajate festivalile Fast Forward

18.01.2024 13:24

Pildil on festivali Fast Forward logo. Kollasel taustal on valgete piirjoontega jutumull, mille sees on kaks paremale suunatud musta noolt nagu edasikerimise nupul.

Euroopa noorte lavastajate festival Fast Forward, mis toimub 14. kuni 17. novembrini 2024 Staatsschauspiel Dresdenis Saksamaal, ootab noori teatritegijaid oma töödega festivalile kandideerima. Kandideerimine on avatud kuni 14. aprillini 2024.

Fast Forwardi programmi valitakse kaheksa lavastust noortelt lavastajatelt, kellele pakutakse platvormi oma loomingu tutvustamiseks ning erialase võrgustiku arendamiseks. Festival toimub intensiivse neljapäevase maratonina, mille käigus puutuvad teatritegijad ja -vaatajad, tudengid ja pedagoogid omavahel tihedalt kokku.

Kandideerima on oodatud noored lavastajad, kes on avalikult lavale toonud maksimaalselt viis lavastust – teatrialane kõrgharidus pole seejuures kohustuslik. Festivalile võib pakkuda täispikkuses lavastusi, mis on valminud nii teatrikoolides kui ka professionaalsetes teatrites.

Festivalil antakse välja kolm auhinda. Peaauhinna pälvinud lavastaja või lavastusmeeskond saab võimaluse tuua oma uus teos lavale Staatsschauspiel Dresdenis. Samuti antakse välja publikuauhind ja noore žürii auhind.

Lisaks on Fast Forwardile külastajatena oodatud ka Euroopa teatrikoolide tudengid ja pedagoogid. Huvi korral palutakse festivaliga ühendust võtta aadressil [email protected].