Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre


Noore vaataja teater on lastele või noortele suunatud teater (ing theatre for young audiences), mille kohta kasutatakse kõnekeeles ka väljendeid lasteteater või noorteteater. (vt Teatriterminoloogia)

Eestis ühendab professionaalseid noorele vaatajale suunatud teatreid ning teatrispetsialiste ASSITEJ Eesti Keskus, mis kuulub rahvusvahelisse ühendusse ASSITEJ International (Association Internationale du Theatre pour l’Enfance et la Jeunesse / International Association of Theatre for Children and Young People).

ASSITEJ Eesti Keskus vahendab Eestisse maailmas tehtavat lasteteatrit ning võimaldab oma teatrit maailmale tutvustada, end noore vaataja teatri alal harida ja leida kontakte teiste tegijatega üle kogu maailma. ASSITEJ Eesti Keskus korraldab kord aastas rahvusvahelist noore vaataja teatri festivali NAKS, rahvusvahelisi ja kodumaiseid töötube ning lastekultuuri seminare. Samuti tähistatakse 20. märtsil rahvusvahelist noore vaataja teatri päeva. Alates 2022. aastast annab keskus välja Väikese Printsi tunnustusauhinda.

ASSITEJ Eesti Keskuse missioon on kindlustada igale Eesti lapsele kõrgetasemelisi teatrielamusi, tõsta noore vaataja teatri alast teadlikkust ühiskonnas, pakkuda selleteemalist infot, valdkonna koordineerimist ja ekspertarvamusi nii Eestist kui ka välismaalt.

Rohkem infot leiad ASSITEJ Eesti keskuse kodulehelt.


Salme Reegi nimeline lasteteatri auhind

Salme Reegi nimeline lasteteatri auhind antakse kunstiliselt silmapaistva ja lastepärase töö eest. Auhinna võib saada nii lavastaja, kunstnik, näitleja kui ka iga teine lavastuse osaline.

Väikese Printsi auhind

ASSITEJ Eesti Keskuse auhind Väike Prints antakse välja noore vaataja teatri alal tegutsejale, kes on oma pikaajalise silmapaistva tööga panustanud oluliselt valdkonna arengusse ja maine tõstmisesse.