Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NOORE VAATAJA TEATRI INFOKIRJAGA LIITUMINE
NOORE VAATAJA TEATRI ETENDUSED MÄNGUKAVAS / Noore vaataja teatri lavastused leiad teater.ee mängukavast, kasutades teemaviidet #noorele vaatajale.
NOORE VAATAJA TEATRI ETENDUSTE TELLIMINE

Mis on noore vaataja teater?

Noore vaataja teater on lastele või noortele suunatud teater (ing theatre for young audiences), mille kohta kasutatakse kõnekeeles ka väljendeid lasteteater või noorteteater. (vt Teatriterminoloogia)

Mis on ASSITEJ?

Eestis ühendab professionaalseid noorele vaatajale suunatud teatreid ning teatrispetsialiste ASSITEJ Eesti Keskus, mis kuulub rahvusvahelisse ühendusse ASSITEJ International (Association Internationale du Theatre pour l’Enfance et la Jeunesse / International Association of Theatre for Children and Young People).

ASSITEJ Eesti Keskus vahendab Eestisse maailmas tehtavat lasteteatrit ning võimaldab oma teatrit maailmale tutvustada, end noore vaataja teatri alal harida ja leida kontakte teiste tegijatega üle kogu maailma. ASSITEJ Eesti Keskus korraldab kord aastas rahvusvahelist noore vaataja teatri festivali NAKS, rahvusvahelisi ja kodumaiseid töötube ning lastekultuuri seminare. Samuti tähistatakse 20. märtsil rahvusvahelist noore vaataja teatri päeva. Alates 2022. aastast annab keskus välja Väikese Printsi tunnustusauhinda.

ASSITEJ Eesti Keskuse missioon on kindlustada igale Eesti lapsele kõrgetasemelisi teatrielamusi, tõsta noore vaataja teatri alast teadlikkust ühiskonnas, pakkuda selleteemalist infot, valdkonna koordineerimist ja ekspertarvamusi nii Eestist kui ka välismaalt.

Rohkem infot leiad ASSITEJ Eesti keskuse kodulehelt.


Salme Reegi nimeline lasteteatri auhind

Salme Reegi nimeline lasteteatri auhind antakse kunstiliselt silmapaistva ja lastepärase töö eest. Auhinna võib saada nii lavastaja, kunstnik, näitleja kui ka iga teine lavastuse osaline.

Väikese Printsi auhind

 Väike Prints väärtustab teatritegijate tähelepanelikku, hoolivat, loominguliselt julget ja ausat suhet nooresse vaatajasse. Auhinda annab välja ASSITEJ Eesti keskus.


Artiklid ja õppematerjalid noore vaataja teatri kohta

Noore vaataja teatri rahastamine

Kultuuriranits

Kultuuriranits on Kultuuriministeeriumi eestvedamisel loodud toetusmeede, mis võimaldab koostöös koolide ja omavalitsustega lastel ja noortel külastada õppeprogrammi osana teatrietendusi, kinoseansse, muuseume või muud valdkonnas pakutavat. Kultuuriranitsa tegevustes osalemine on õpilasele kohustuslik, lapsevanem rahaliselt ei panusta.

Teater maal

Programmi “Teater maal” eesmärk on parandada professionaalse teatrikunsti kättesaadavust Eesti maaregioonides. Programmi eelarvevahendeid kasutatakse väljasõiduetendusi takistavate finantsriskide maandamiseks, et hoida piletihind külastajale soodsam, ning laste- ja noortegruppide teatrikülastuste toetamiseks.