Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Loov Euroopa rahastatud projekt kutsub teatritegijaid osalema kohaspetsiifilise lavastuse loomises

21.03.2023 12:03

Loov Euroopa rahastatud projekt "ETERIA - Enhance Transborder Experiences, Rebuild Interactions of Artists" avaldas üleskutse, leidmaks osalejaid kolmeosalisse residentuuri, mille käigus valmib mitmekeelne kohaspetsiifiline lavastus. Residentuur toimub 2023. ja 2024. aastal Kreekas, Rumeenias ja Itaalias. Projekti saab kandideerida kuni 2. aprillini 2023.

Residentuuri käigus saavad teatritegijad osaleda erinevates meistriklassides, mis toimuvad nii veebis kui ka kohapeal, ning teha kaasa kohaspetsiifilise lavastuse loomisprotsessis. Residentuuriga soovitakse arendada residentide oskusi sotsiaalse ja kogukonnateatri vallas, samuti uurida, kuidas saab etenduskunstide kaudu suurendada sotsiaalset kaasatust.

Iga residentuuri osa keskendub ühele teemale ja ühele müüdile. Esimene osa, mis toimub Kreekas Zakynthosel, tegeleb konfliktide ja mälestusega, käsitledes Mnemosyne müüti. Rumeenias Constantas toimuv teine osa keskendub aga piiridele ja ristteedele, uurides Hecate müüti. Viimane osa leiab aset Itaalias ning tegeleb konfliktide ja migratsiooniga, aluseks Hestia müüt.

Projektis osalevate teatritegijate reisi- ja majutuskulud hüvitatakse. Projekti kandideerimiseks palutakse saata avaldus hiljemalt 2. aprilliks 2023 aadressil [email protected].

Rohkem infot leiad üleskutsest:

Foto: ETERIA