Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Järgmine Eesti kaasaegse etenduskunsti esitlusfestival toimub 2. kuni 5. septembrini 2024 Tartus ja Tallinnas koostöös Eesti Teatri Festivaliga DRAAMA. Esitlusfestivali korraldab Eesti Teatri Agentuur.

Lisainfo: Liisi Aibel / [email protected] / +372 55 90 7002 (telefon, WhatsApp)

Festivali ingliskeelne koduleht väliskülalistele


TUTVUSTUS JA AJALUGU

Eesti kaasaegse etenduskunsti esitlusfestival, varasema nimega draamamaa.weekend, toimub igal sügisel alates 2013. aastast. Alates 2021. aastast toimub esitlusfestival koostöös Eesti Teatri Festivaliga DRAAMA. Festivali korraldab Eesti Teatri Agentuur.

Eesti Teatri Agentuuri esitlusfestivali jooksul antakse kutsutud professionaalsetele väliskülalistele – kuraatoritele, produtsentidele, festivali- ja teatrijuhtidele ülevaade Eesti etenduskunsti uusimatest suundumustest. Festivali peamiseks eesmärgiks on laiendada ja tugevdada Eesti etendusasutuste kontakte välisriikidega ning suurendada võimalust, et väärt lavastused ka Eestist kaugemale jõuaksid.

Eesti Teatri Agentuuri esitlusfestival on olemuselt kaasaegse alternatiivse etenduskunsti festival. Festivaliprogramm ei esinda meie teatrikunsti peavoolu ning üldjuhul jäävad showcase’i-formaadist välja meie sõnateatri paremad näited. Festival on peaasjalikult suunatud mõnekümnele kutsutud külalisele, kelle ootused ja lootused festivali osas on leida uusi kontakte, koostööpartnereid, kunstnikke ja lavastusi, mida oma festivalidele või teatrimajadesse külla kutsuda.

Festivaliprogrammi paneb teatritepoolsetele pakkumistele tuginedes kokku Eesti Teatri Agentuuri meeskond. Peamisteks kriteeriumiteks on:

  1. lavastusteksti tõlgitavus, et protsessi (sh publikupoolse vastuvõtu) käigus kontekst kaduma ei läheks;
  2. paindlikkus etenduse toimumisaja suhtes (võimalikud päevased etendused festivali ajal)
  3. ekspordipotentsiaal ning võimalus lavastust transportida ja kohandada erinevatesse saalidesse.

Žanrilisi piiranguid lavastustele ei ole, kuid eelistatud on täiskasvanud vaatajatele suunatud lavastused. Festivalietenduste andmisega seotud kulud katavad osalevad etendusasutused.

Programmi koostamisel võetakse lisaks eeltoodud kriteeriumitele arvesse lavastuste kohta ilmunud kriitika või uue lavastuse puhul tagasisidet loojate varasematele töödele ning seda, et lavastused oleks uudsed ja elamuslikud ka neile festivalikülastajatele, kes on oma elus juba väga palju teatrit näinud. Eeldame, et enam ei tule väliskülalised Eestisse vaid Ida-Euroopa eksootikat otsima, sest kuulume täieõiguslikult Euroopa kaasaegsete etenduskunstide väljale ning meie etenduskunstnikud suudavad igati konkureerida oma kolleegidega Berliinis või Amsterdamis. 


TOIMUNUD FESTIVALID

Esitlusfestival 2023
Esitlusfestival 2022
Esitlusfestival 2021
Esitlusfestival 2019
Esitlusfestival 2018
Esitlusfestival 2017
Esitlusfestival 2016
Esitlusfestival 2015
Esitlusfestival 2014