Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Narva kunstiresidentuur kuulutab välja 2022. aasta suveks kaks residentuurikohta Narva Veneetsias

17.05.2022 09:53

NART kuulutab välja 2022. aasta suveks kaks residentuurikohta Narva Veneetsias, millega kaasneb ka 2000€ toetus kunstilise sekkumise loomiseks.

NART alustab sel suvel üsna julget eksperimenti ning plaanis on luua kunstiresidentuuri satelliit Narva Kulgu piirkonda, mida kutsutakse ka Narva Veneetsiaks. Seal asub kitsaste kanalite süsteem, mida ääristavad paadigaraažide rivid. Garaažides toimetab kohalik kogukond, kellele meeldib käia kalal ja veeta seal kvaliteetaega. NARTi garaaž hakkab kandma nime “Veneetsia saatkond” ning selle eesmärgiks on leida tihedamat kontakti kohaliku kogukonnaga, muuta Kulgu nähtavamaks ja atraktiivsemaks ning anda kahele kunstnikule võimalus sellest erilisest kohast sügavuti inspireeruda ning luua kunstiline sekkumine just Narva Veneetsia jaoks.

Konkurss kahe residendi leidmiseks kestab kaks nädalat ja tähtaeg on 31. mail 2022. Kunstnikud valib välja žürii.

Elamine: Residentuurid toimuvad Narva Kulgu ehk Veneetsia garaažiboksis, mille NART eelnevalt elamiseks valmis seab. Garaaž saab olema küll pigem tagasihoidlike mugavustega, kuid seal saab teha endale süüa, magada, töötada ja nautida veeäärset elamist. Lähedal on välikäimla ning pesemisvõimalused on Narva kunstiresidentuuris pooleteise kilomeetri kaugusel.

Kunstiline sekkumine: Veneetsia kunstiresidentuurid põhinevad konkreetse projekti elluviimisel. Residentuuri ajal töötab kunstiresident välja kunstilise sekkumise, installatiooni, sündmuse, näituse või muu tulemi, mis on mõeldud ja loodud just Narva Veneetsiat silmas pidades.

Toetus: Mõlemad väljavalitud residendid saavad stipendiumi 600€, ning mõlemad kunstnikud saavad ka oma kunstilise sekkumise produktsiooni jaoks 2000€ eelarve. Konkursi taotluses ootame võimalikult täpset plaani töö elluviimisest ja eelarvest.

"Veneetsia Saatkonna" projektist loe SIIT.

Konkursist loe SIIT.

Lisainfo:
Johanna Rannula
Narva kunstiresidentuuri juht
+372 59177795
[email protected]