Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

VAT Teatri “Alias” annab oma 100. etenduse USAs

27.10.2022 12:43

27. oktoobri 2022 varahommikul jõudis üks kolmandik VAT Teatrist USAsse, et anda oktoobri lõpus ja novembri alguses seal kokku kolm etendust. 5. novembril New Yorgi Eesti Majas etenduv “Alias” kannab järjekorranumbrit 100 ning see jääb ka viimaseks “Aliase” etenduseks üldse.

Lakewoodi Eesti Ühing, Bostoni Eesti Selts ja New Yorgi Eesti Haridusselts pöördusid VAT Teatri poole sooviga kutsuda „Alias” ameerika eestlastele külalisetendusi andma. Kutsujate sõnul on tähtis, et kohalikud eestlased ning nende järeltulijad kuuleksid ja kasutaksid omavahel suheldes rohkem autentset emakeelt. Neile on oluline näha kõrgtasemel eesti näitlejaid, saada osa eesti algupärase dramaturgia esitlusest ning laiemalt meie kultuurist professionaalide esituses.

VAT Teatri „Alias” on kutsutud peaesinejana Lakewoodi Eesti Majas Lakewoodi Eesti Ühingu korraldatavale suurele tuluõhtule 29. oktoobril. Bostonis toimub etendus 30. oktoobril ning 5. novembril toimub New Yorgi Eesti Majas „Aliase” 100. ja ühtlasi viimane etendus.

Aare Toikka lavastatud ja Andrus Kivirähki kirjutatud "Alias" esietendus VAT Teatris 2016. aasta septembris. Lavastuses astuvad üles Merle Palmiste (Eesti Draamateater), Piret Rauk (Kuressaare Linnateater) ja Tanel Saar. Lavastuse kunstnik on Kristel Maamägi, muusikaline kujundaja Peeter Rebane, valguskunstnik Sander Põllu, videokunstnik Sander Põldsaar.

Lisaks külalisetendustele korraldatakse Lakewoodis ja New Yorgis elavatele eesti lastele ja noortele ka lavalise võitluse ning loovkirjutamise töötubasid. VAT Teater on kodumaal laste ja noorte töötubasid korraldanud juba üle 15 aasta ning see on suur osa teatri identiteedist.

Reisi toetavad Eesti Kultuurkapital ja Integratsiooni Sihtasutus.