Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartu Uus Teater sõidab Renate Keerdi lavastusega “Lood” Ungarisse Tartut esindama

31.10.2023 15:14

Tartu Uus Teater sõidab sel nädalal Renate Keerdi lavastusega "Lood" Ungarisse, kus esindab Euroopa kultuuripealinna Veszprém-Balatoni 2023 programmis Tartut.

"Loodi" mängitakse kultuuripealinna InterUrban programmis, kus 25 Euroopa linna saavad võimaluse kahe nädala jooksul tutvustada enda kõige põnevamaid ning omanäolisemaid kultuurisündmusi ja loojaid. Tartut, mis teatavasti juba järgmisel aastal ise Euroopa kultuuripealinna tiitlit kannab, esindavad InterUrban Tartu programmis lisaks Tartu Uuele Teatrile veel Silver Sepp ja Kristiina Ehin, Mari Kalkun, Curly Strings ja film "Pingeväljade aednik".

Renate Keerdi "Lood" on lavastus, mis ärgitab oma sisemist looma valla päästma ja ta metsikusse toanurka gastrollile saatma. "Loodis" mängivad Tartu Uue Teatri näitlejad Elise Metsanurk, Ekke Hekles, Andreas Aadel, Martin Kork ja külalisena Jan Ehrenberg Tallinna Linnateatrist.

"Lood" esietendus Tartu Uues Teatris 2021. aasta sügisel. Lavastus on saanud head tagasisidet nii kriitikutelt kui ka Eesti teatri aastaauhindade žüriilt, olles nomineeritud nii lavastajaauhinnale kui meeskõrvalosa auhinnale. Lavastus oli ka väliskülalistele suunatud festivali draamamaa.weekend kavas, kus pälvis väliskuraatorite ja -produtsentide tähelepanu ja positiivse tagasiside. Möödunud aastal jõudis "Lood" oma ringreisil ka Riiga.

Etendus toimub 4. novembril kell 19:00 Veszprémi linnas ActiCity laval. "Loodi" minekut Ungarisse toetab Tartu linn.

Pildil Renate Keerdi lavastus "Lood". Foto: Gabriela Urm