Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartu Interdistsiplinaar ootab ettepanekuid 2024. aasta festivalile

27.04.2023 10:53

Tartu Interdistsiplinaar kutsub osalema 2024. aasta festivalil. Oodatud on loomeinimesed, looverialade tudengid ja kunstiväljal tegutseda soovivad teadlased üle ilma. Festivalile saab projekte esitada kuni 10. juunini 2023.

Tartu Interdistsiplinaar toimub 2024. aasta augusti teises pooles kolmandat korda. See on valdkondadevahelise kunsti festival, mis koondab kunstnikke ja loovisikuid, kelle looming paikneb kunstide vahealal. Programmi valitakse loovuurimuslikud, intermeedialised ning interaktiivsed ja/või publiku osalusega (koostöö)projektid. Festival on avatud kombinatsioonidele humanitaar-, sotsiaal- ja loodusteadustest ning kirjandusest, muusikast, filmist, etendus-, tegevus- ja kujutavast kunstist jne. Otsime võimalusi teaduse, tehnika ja kunsti uute koosluste katsetamiseks ja innovaatilisteks lahendusteks.

Festivali programmis on näitus, etendus- ja helikunsti- jms teosed ning foorum-töötoad. Kuraatorid lähtuvad festivali programmi koostades nendest põhimõtetest:

  • meediumide põimitus
  • väljendusvahendite muundumine / teisenemine
  • interaktiivsus
  • osalejate kaasatus

Programmi koostades arvestame projektide sobivust, projektide vahelist dialoogi, idee teostatavust ja eelarve realistlikkust. Peame oluliseks eri valdkondade esindatust programmis.

Foorum-töötubadesse ootame kunstnikke tutvustama kunstivaldkondi puudutavaid teemasid teoorias ja praktikas. Avatud formaadis foorum-töötuba võib olla loeng, loeng-etendus, ühendatud kunstniku projektiga festivali programmis, work in progress esitlus vms.

Festivali poolt on ruumid, tehniline tugi esinemispaikades, turundus festivali raames.

Projektide esitamise tähtaeg on 10. juunil 2023, taotlusi saab esitada siin.

Rohkem infot saab Tartu Interdistsiplinaari kodulehelt või meiliaadressilt [email protected].