Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Panso preemia võitis Liisa Saaremäel

01.12.2015 10:31

Liisa Saaremäel foto
Tänavune Panso preemia laureaat on lavakooli 27. lennu näitlejaüliõpilane Liisa Saaremäel. Preemia võitja kuulutati välja eile, 30. novembril, pärast "Ekke Moori" etendust Kanuti Gildi SAALis. Preemiat rahastab Eesti Kultuurkapital ja selle andis üle Eesti Teatriliidu esimees Ain Lutsepp.

Preemia antakse välja legendaarse õpetaja, lavastaja, näitleja ja kirjamehe Voldemar Panso sünniaastapäeval alates 1978. aastast ja see on mõeldud andekate lavakunstiüliõpilaste esiletõstmiseks. Käesoleval aastal antakse preemiat välja 38. korda. Varasemate laureaatide seas on Ain Lutsepp, Elmo Nüganen, Marko Matvere, Priit Võigemast, Mart Koldits jt (vt nimekirja EMTA Lavakunstikooli kodulehelt). 

Vastset laureaati Liisa Saaremäeli võib näha koos kursusekaaslastega mängimas 27. lennu bakalaureuselavastuses "Veider orkester", varem on ta mänginud Sasha Pepelyaevi lavastuses "Idioot FM" ja üliõpilaste omaloomingulises püstijalukomöödias "Puhkamisest väsinud". 22. jaanuaril jõuab Pärnu teatris Endla lavale lennu järgmine bakalaureuselavastus - "Uhkus ja eelarve", autoriks ja lavastajaks 27. lennu üliõpilane ja eelmine Panso preemia laureaat Mehis Pihla.

Lavakunstikool tähistab 30. novembril kooli asutaja, legendaarse õpetaja Voldemar Panso 95. sünniaastapäeva.