Veider orkester

Teater: Tallinna Linnateater
Autor: Rodney Ackland
Lavastaja: Adrian Giurgea
Esietendus 23. septembril 2015 Salme Kultuurikeskuses

Kunstnik: Reet Aus
Helilooja ja muusikaline kujundaja: Jarek Kasar
Lavastaja assistent: Laura Kalle
Valguskunstnik: Reelika Palk
Tõlkija: Triin Tael


Mängivad: Elisabet Reinsalu, Liis Lass, Kaspar Velberg ning lavakunstikooli 27. lennu tudengid Jürgen Gansen, Markus Habakukk, Laura Kalle, Karmo Nigula, Saara Nüganen, Lauli Otsar, Ott Raidmets, Christopher Rajaveer ja Liisa Saaremäel.

Frida on vabakutseline näitleja. Vallo ja Jane tahavad saada kirjanikuks. Ester tahab maailma parandada. Georg paneb pidu. Oskar ei tea, mida ta tahab. Neid ühendab bänd, mille prooviruum on ühtlasi nende koduks ja mida peab üleval igavesti noor Vera (Elisabet Reinsalu). Esmapilgul näeb kõrvaltvaataja enda ees kampa, kellele meeldib pidutseda, vaielda, tantsida, eputada, filosofeerida, flirtida. Kogu selle lõbususe alt kumab aga midagi sünget ja halvaendelist.

Rodney Acklandi 1932. aastal Londonis kirjutatud näitemäng seob endas osavalt toonasele Inglismaale omaseid vastandlikke meeleolusid. Ühelt poolt ei ole veel vaibunud džässiajastu pulbitsev lõbujanu, millega Esimesest maailmasõjast raputatud inimesed püüdsid läbielatud koledusi unustada. Teisalt ennustavad horisondile kogunevad mustad pilved juba uute kõikepurustavate õuduste saabumist.

Miks lavastada seda näitemängu Eestis aastal 2015? Mõttelaadilt ja käitumiselt võiksid Acklandi näidendis kujutatud noored vabalt olla kaasaegsed Kalamaja hipsterid ning elu, püüdlused ja õnneotsingud suure poliitikamaastiku ähvardava paine all ei ole võõrad ka kaasaegsele eestlasele. Niisiis ongi näidendi tegevus toodud 1930. aastatest tänapäeva Eestisse ning inspiratsiooni ammutatud ka 1990. aastate grunge-kultuurist.

Bändi originaalmuusika on kirjutanud Jarek Kasar ja lavakujunduse on seadnud Linnateatri uus peakunstnik Reet Aus.

EMTA lavakunstikooli 27. lend sai oma tuleristsed Shakespeare’i „Tormiga“ Hobuveskis (lavastajad Peeter Raudsepp, Katariina Unt ja Laura Kalle), astus lavakunstikooli ruumides Saša Pepeljajevi juhendamisel üles tantsulavastusega „Idioot FM“ ning suvel mängis Kuressaares August Gailiti „Ekke Moori“ (lavastaja Aare Toikka). Lisaks tudengitele teevad lavastuses kaasa ka Tallinna Linnateatri näitlejad.

Adrian Giurgea on ameerika lavastaja, kes elab ja tegutseb New Yorgis. Hetkel juhib ta teatrikunsti õppetooli New Yorgi osariigis asuvas Colgate’i Ülikoolis. Giurgea sündis ja kasvas Rumeenias, õppis seal dramaturgiat ja lavastamist ning alustas oma karjääri. Sealtpeale on ta toonud välja umbes 120 lavastust ning õpetanud noori näitlejaid ja lavastajaid Rumeenias, Iisraelis, Itaalias ja Ameerika Ühendriikides. „Veider orkester" on Giurgea kolmas lavastus Eestis.

EMTA lavakunstikooli 27. lennu bakalaureuselavastus. Kursuse juhendajad Peeter Raudsepp ja Katariina Unt.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman