Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Läti kolleegid käisid Tallinnas sõprus- ja õppereisil

22.01.2024 17:14

Pildil on üheksa inimest Kultuuriministeeriumi suures saalis ekraani ees, millele on projitseeritud lätikeelne tekst.

Eelmise nädala lõpus, 18. ja 19. jaanuaril 2024 olid Tallinnas erialasel visiidil Läti Kultuuriministeeriumi teatriosakonna nõunik Andra Rutkēviča ja statistikanõunik Ieva Maurāne, Ģertrūdes ielas teātrīs juht Maija Pavlova, Dirty Deal Teatro juht Anna Sīle ja Läti Kultuuriakadeemia dotsent Zane Kreicberga.

Kahe päeva jooksul toimusid kohtumised Laur Kaunissaare ja Katre Väliga Kultuuriministeeriumist, Margus Allikmaaga Eesti Kultuurkapitalist, Riina Viidingu, Gert Raudsepa, Siret Campbelli ja Tõnn Lambiga Eesti Teatriliidust, Liina Undi, Tiina Rebase ja Rein Ojaga Eesti Etendusasutuste Liidust, Priit Raua ja Kaie Küünlaga Kanuti Gildi SAAList ja Eesti Teatri Agentuuri kollektiiviga.

Külaskäigu põhirõhk oli Eesti teatristatistika kogumis- ja rakendamismudeliga tutvumisel, kuid lisaks sellele said Läti teatrijuhid ja -ametnikud põhjaliku ülevaate siinse teatrisüsteemi üleüldisest toimimisest, sh rahastamisest, kollektiivsetest kokkulepetest, tulevikuplaanidest ning paljust muust.

Sisukaid kohtumisi täis päevad lõpetas "Reis metsa lõppu" (lavastaja Lauri Lagle) etendus Ekspeditsioonis.

Lätlaste külaskäiku korraldas Eesti Teatri Agentuuri välissuhete koordinaator Liisi Aibel.

Pildil Läti delegatsioon koos Laur Kaunissaare ja Katre Väliga Kultuuriministeeriumist ning Tiia Sippoli ja Liisi Aibeliga Eesti Teatri Agentuurist. Foto: Hannus Luure