Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Fine5 Tantsuteatri lavastus osaleb Manifesti festivalil Turus

19.09.2023 12:48

Fine5 Tantsuteatri lavastust "Tool, mis ootab istumist" mängitakse 22. septembril 2023 kell 19.00 Manifesti festivalil Manilla tehasekvartalis Turus Soomes.

"Tool, mis ootab istumist" on koreograaf-lavastajate Tiina Olleski ja Renee Nõmmiku, helilooja Giovanni Albini (Itaalia) ning videokunstnik Argo Valdmaa koostöö inimkeha hääbumisest ja sellega kaasnevast sisemiste ja väliste temporütmide konfliktist, kehataju moondumisest, liikumise jõust ja jõuetusest, aga ka inimese soovidest, mis pole jõudnud täituda. Kuhu voolab aeg ja mida ta meie kehaga teeb?

Lavastuse idee, koreograafia ja tekstid on loonud Fine5-i eestvedajad Tiina Ollesk ja Renee Nõmmik. Lavastusmeeskonda kuuluvad tantsijad Tiina Ollesk, Ekaterina Soorsk, Anita Kurõljova, Helen Reitsnik ja Simo Kruusement, helilooja Giovanni Albini (Itaalia), laserprojektsioonide autorid Argo Valdmaa ja Renee Nõmmik, kostüümikunstnik Kirill Safonov ning valguskunstnik Ants Kurist. Lavastuse esietendus toimus 13. aprillil 2023 Vene Teatri RING laval.

Festival Manifesti toimub Turus Manilla tehasekvartalis juba 29. korda. Kunstinäitusest ning 12 tantsu-, teatri- ja tsirkuselavastusest koosnev 2023. aasta programm hõlmab nii tunnustatud Soome tantsukunstnikke kui ka rahvusvahelisi külalisetendusi. Seekordse festivaliprogrammi teema on avanemine ja avatus.

Lisaks Manifesti festivalile saab lavastust "Tool, mis ootab istumist" näha sel sügisel nii Eestis kui ka Norras rahvusvahelisel kaasaegse tantsu festivalil DanceFestival Barents.

Pildil stseen lavastusest "Tool, mis ootab istumist". Foto: Fine5 Tantsuteater