Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Fine5 Tantsuteater osaleb kahe lavastusega DanseFestival Barentsil Norras

08.11.2023 12:08

Fine5 Tantsuteater on kahe lavastusega kutsutud kaasaegse tantsu festivalile DanseFestival Barents, mis toimub 15. kuni 19. novembrini Hammerfestis. Lavastust "Razdedauch" mängitakse 15. ja 16. novembril ning lavastust "Tool, mis ootab istumist" 18. novembril Arctic Cultural Centre'is.

DanseFestival Barents on kõige põhjapoolsem rahvusvaheline kaasaegse tantsu festival, mille eesmärk on näidata kõrgetasemelist ja aktuaalset tantsu, kunsti ja kultuuri Barentsi mere regioonist ja kaugemalt. Festival toimub igal aastal alates 2003. aastast ning on kujunenud koostöövõrgustike loomise ja arendamise kohaks, teadmiste ja kogemuste vahetuse laboratooriumiks, meistrikursuseid, erinevaid projekte ja üritusi pakkuvaks kultuurimagnetiks.

"Razdedauch" on lavastus, mis valmis Euroopa Komisjoni Loov Euroopa kultuuritoetuste programmi raames koostööprojektis "BET - Body, Experience, Time through 45+ dancers". Projektis osalesid Norra, Rootsi, Soome, Inglismaa, Leedu, Läti ja Eesti tantsukunstnikud ja nende ühislavastus "Razdedauch" esietendus 1. aprillil 2022 Tallinnas Sakala 3 teatrimajas. Lavastust on esitatud festivalidel Soomes, Lätis, Leedus ja Norras ning selles osalevad kõik projekti liikmed nii loojate kui esitajatena. Loov Euroopa koostööprojekti eestvedajaks ja juhiks on Fine5 Tantsuteater.

"Tool, mis ootab istumist" on koreograaf-lavastajate Tiina Olleski ja Renee Nõmmiku, helilooja Giovanni Albini (Itaalia) ning videokunstnik Argo Valdmaa koostöö inimkeha hääbumisest ja sellega kaasnevast sisemiste ja väliste temporütmide konfliktist, kehataju moondumisest, liikumise jõust ja jõuetusest, aga ka inimese soovidest, mis pole jõudnud täituda. Kuhu voolab aeg ja mida ta meie kehaga teeb?

Lavastuse koreograafia, idee, tekstid on loonud Fine5-i eestvedajad Tiina Ollesk ja Renee Nõmmik. Lavastusmeeskonda kuuluvad tantsijad Tiina Ollesk, Ekaterina Soorsk, Anita Kurõljova, Helen Reitsnik ja Simo Kruusement, helilooja Giovanni Albini (Itaalia), laserprojektsioonide autorid Argo Valdmaa (Pärnu Öövalgel festival) ja Renee Nõmmik, kostüümikunstnik Kirill Safonov, valguskunstnik Ants Kurist. Lavastuse esietendus toimus 13. aprillil 2023 Vene Teatri RING laval.

Pildil stseen lavastusest "Tool, mis ootab istumist". Foto: Merje Rääbis