Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Teatri Agentuuri teemapäev “teater | kestlikkus” tegeleb küsimusega inimeste ja looduse hoidmisest teatris

07.11.2023 15:57

Esmaspäeval, 13. novembril 2023 korraldab Eesti Teatri Agentuur koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooliga teemapäeva “teater | kestlikkus”. Sündmus leiab aset Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia peamaja kammersaalis (Tatari 13, Tallinn) kell 10–17, sissepääs on kõigile tasuta.

Teemapäev "teater | kestlikkus" uurib eelkõige kaht laadi kestlikkust teatris: ökoloogiline kestlikkus ja vaimne kestlikkus. Ühelt poolt püütakse välja selgitada, kui loodushoidlik on Eesti teater praegu ning mis roll on teatriinimestel kliimamuutuste ärahoidmisel. Visandatakse võimalusi tulevikust, kus teater kulutab keskkonda võimalikult vähe. Teisalt kaardistavad teemapäeval kõnelejad, kuidas ka inimesi teatris võimalikult vähe kulutada. Õhus on küsimus, mil moel saavutada ja hoida vaimset heaolu nii teatri sees kui ka teatri kaudu.

Teemapäeval saavad sõna loovisikute nõustaja Monika Larini, lavastuskunstnik Kristiina Põllu, vabakutseline looja ja koolitaja Loore Aaslav-Kaasik, Eesti Noorsooteatri kunstiline juht Mirko Rajas, Vanemuise teatri personalijuht Kristiina Kangur, antropoloog Aet Annist, Tallinna Linnateatri direktor Mihkel Kübar, Ugala Teatri lavastusala juht Pille-Riin Lillepalu, Kinoteatri liige Paul Piik, EMTA lavakunstikooli peakoordinaator Mart Koldits, TÜVKA etenduskunstide õppekava programmijuht Tiiu Tamm ning TLÜ BFMi koreograafia õppekava kuraator Oksana Tralla. Päeva juhib kuraator Annika Üprus.

Teemapäevast teeb otseülekande ERRi kultuuriportaal, üritusel on kirjutustõlge nii kohapeal kui ka otseülekandes. Teemapäeva arutelus saab osaleda ja küsimusi küsida Slido vahendusel.

Üritust toetab Eesti Kultuurkapital.

Loe ”teater | kestlikkuse” kohta pikemalt Eesti Teatri Agentuuri kodulehelt ja Facebookist.

Lisainfot jagab:
Karin Allik
teatriinfo koordinaator
Eesti Teatri Agentuur
Telliskivi 60a/9
Tel 59033077
karin@teater.ee