Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Teatri Agentuur korraldab teemapäeva “teater | kestlikkus”

03.10.2023 16:49

13. novembril 2023 korraldab Eesti Teatri Agentuur koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooliga teemapäeva "teater | kestlikkus". Sündmus leiab aset Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia peamaja kammersaalis (Tatari 13, Tallinn) kell 10–17, sissepääs on kõigile tasuta. Teemapäevast teeb otseülekande ERRi kultuuriportaal, üritusel on kirjutustõlge nii kohapeal kui ka otseülekandes.

Kuidas teha nii, et Eesti teater jääks kestma? Kuidas teha nii, et ka aastakümnete pärast oleks olemas teatrile vajalik keskkond ja inimesed? Kuidas teha nii, et me neid enne ära ei kulutaks? Teemapäev "teater | kestlikkus" just neile küsimustele vastust otsibki.

Eesti Teatri Agentuuri ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli koostöös sündiv "teater | kestlikkus" uurib eelkõige kaht laadi kestlikkust teatris: ökoloogiline kestlikkus ja vaimne kestlikkus. Ühelt poolt püüame seega välja selgitada, kui loodushoidlik on Eesti teater praegu ning mis roll on teatriinimestel mängida kliimamuutuste ärahoidmisel. Visandame võimalusi tulevikust, kus teater kulutab keskkonda võimalikult vähe. Teisalt kaardistame, kuidas ka inimesi teatris võimalikult vähe kulutada. Arutame, mis moel saavutada ja hoida vaimset heaolu nii teatri sees kui ka teatri kaudu.

Teemapäev "teater | kestlikkus" koosneb ettekannetest ja aruteludest, kus on oodatud kaasa rääkima kõik üritusel osalejad. Ürituse käigus toimub ka vaimset tervist turgutav naljakirjutamine Kinoteatri juhendamisel.

Teemapäeva korraldab Eesti Teatri Agentuuri meeskond koostöös EMTA lavakunstikooliga, teemapäeva konsultant on loovisikute nõustaja Monika Larini ning päeva juhib kuraator Annika Üprus. Teemapäeva arutelus saab osaleda ja küsimusi küsida Slido vahendusel.

Teemapäeva toetab Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital.

Päevakava

10.00 kogunemine
10.15 avasõnad
10.30 Monika Larini uuringu "Kuidas hoida loovust?" ülevaade
11.00 Kristiina Põllu ettekanne: ökoloogilise ja vaimse kestlikkuse puutepunktid teatritöös
11.30 kohvipaus
11.45 Loore Aaslav-Kaasiku, Mirko Rajase ja Kristiina Kanguri vestlus: psühholoogiline jätkusuutlikkus etenduskunstide valdkonnas (moderaator Monika Larini)
12.45 lõuna (igaüks omal käel)
13.45 Aet Annisti ettekanne: kunstide roll kliimakriisi vastu võitlemisel
14.15 Mihkel Kübara ja Pille-Riin Lillepalu vestlus: rohepöörde võimalikkusest teatris
15.00 kohvipaus
15.15 Paul Piigi ettekanne: Kinoteatri ja Peaasja naljakirjutamise projekti tutvustus + ühine naljakirjutamine
16.00 Tiiu Tamme, Mart Kolditsa ja Oksana Tralla vestlus: ökoloogiline ja vaimne kestlikkus etenduskunstide hariduses (moderaator Annika Üprus)
17.00 lõppsõnad

Üritus on leitav ka Facebookis.