Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

CPPM kuulutas välja sügishooaja programmi

06.10.2023 13:45

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kaasaegsete etenduskunstide magistriõppekava ehk CPPM (Contemporary Physical Performance Making) kuulutas välja 2023. aasta sügishooaja sündmuste programmi. Programmi kuulub kuus avatud tundi, mida veavad eest etenduskunstnikud kogu maailmast.

Sügishooaja programmi avab 13. oktoobril magistrantide avatud tund Juan Domingueziga. Juan Dominguez on kontseptuaalne kloun, maagiline kauboi, modell-luuletaja, kammitsateta jutustaja ja naudingute kuraator. Koreograafia ja etenduskunstide väljal tegutsejana uurib ta oma töös erinevate koodide vahelisi suhteid ning propageerib fiktsiooni ja tegelikkuse täielikku lahustamist, kasutades esimest teise loomiseks ja vastupidi.

21. oktoobril toimuvat avatud tundi juhivad aga Mirko Rajas ja Taavi Tõnisson Eesti Noorsooteatrist, kes annavad CPPMi magistrantidele objekti ja nuku meistriklassi. Objekti meistriklassi peamine eesmärk on suunata tudengeid kujundlikumalt mõtlema, nägema mängu- ja tähendusloome võimalusi füüsiliste objektide abil. Nuku meistriklassis püütakse lühikese aja jooksul avada etendajas nukuliku mõtlemise "kanal" ning aidata tal seejuures omandada nuku-animeerimise baastehnikaid.

Hooaja kolmas avatud tund leiab aset 3. novembril, juhendajaks Jasmin Vardimon Company. Vardimon on tuntud oma ainulaadselt teatraalse koreograafia ja lavastusliku stiili poolest, mis ühendab füüsilise teatri, omapärase karakteriseerimise, uuenduslikud tehnoloogiad, teksti ja tantsu. Aktsendi Vardimoni tööle annab inimkäitumise terane vaatlemine. 

25. novembril on võimalik osa saada CPPMi avatud tunnist lavastaja ja koreograafi Sasha Pepelyaeviga. Pepelyaevi töötuba keskendub visuaal-füüsilise soorituse struktuuri ülesehitamisele ja selleks kasutatavatele vahenditele. See hõlmab esialgset kontseptsiooni, ligikaudset teostust, kontrollimist, modifikatsioone, nende ülesannete jaoks sobivate tööriistade analüüsi, mõjude otsimist, mõjutamise etappe ja kogu protsessi mustreid.

2. detsembril juhib avatud tundi Eesti-Hollandi-Saksa rühmitus Young Boy Dancing Group. YBDG töötuba koosneb koreograafilistest juhistest, millel on selge ja sisuline eesmärk: olla osa grupist, tantsida koos, kehastada tundeid, uurida koos turvatunnet ja luua kollektiivseid kõrghetki. Töötuba ei ole mitte niivõrd harjutuste rida kui intiimne rännak, mis hõlmab punki suhet kaasaegsesse tantsu ja pakub võimalust haavatavuseks.

Sügishooaja viimane avatud tund leiab aset 9. detsembril ning seda veab kunstnik Stacy Makishi. Makishi füüsiline töötuba "Killing Time" ootab kõiki elava kunsti ja etendamise huvilisi. Tuleb olla valmis katsetama uusi ideid ja olema seiklushimuline, et sammuda tundmatusse.

Rohkem infot ja avatud tundide piletid leiab Piletikeskusest.

Foto: Young Boy Dancing Group