Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ballett “Kuldne tempel” esindab Eestit ja Euroopat ASEMi kultuurifestivalil Singapuris

18.10.2023 12:49

Loovkooslus *birdname on kutsutud balletilavastusega "Kuldne tempel" esindama Eestit ja Euroopat Aasia-Euroopa kultuurifestivalile Singapuris. "Kuldne tempel" etendub festivalil 22. oktoobril 2023 School of the Arts Singapore (SOTA) saalis.

Festivali korraldab alates 2018. aastast Aasia-Euroopa kohtumise (ASEM) allasutus Asia-Europe Foundation (ASEF), et tähistada Aasia ja Euroopa kunstilist mitmekesisust ning edendada dialoogi ja kultuurivahetust kahe piirkonna kunstnike vahel. Aasia-Euroopa kohtumine ehk ASEM on ainulaadne platvorm, mis on loodud 1996. aastal Euroopa ja Aasia vahelise dialoogi pidamiseks ja koostöö edendamiseks. ASEM on oma 53 liikmega (30 Euroopa ja 21 Aasia riiki ning EL ja ASEANi sekretariaat) ÜRO Peaassamblee järel suurim rahvusvaheliste juhtide kohtumine. ASEMi Euroopa rühmas on 27 Euroopa Liidu liikmesriiki.

Aasia-Euroopa kultuurifestival toetab ASEM-i partnerriikide vahelise dialoogi tugevdamist, edendades ja toetades Aasia ja Euroopa kultuurilist sidet. Festivalil osalevad peamiselt Aasia ja Euroopa kultuuri professionaalid ja diplomaadid, programm on aga kättesaadav kõigile. Festivali peamine eesmärk luua püsivaid võrgustikke, mis tugevdavad kahe piirkonna suhteid, ning läbi kultuuriprojektide esitlemise tuua tähelepanu koostöö ning kultuurilise mitmekesisuse olulisusele ning luua uusi kultuurisuhteid ning tuleviku koostöid.

Kokku valiti festivalile välja 5 tööd, millest üks oli loovkoosluse *birdname lavastus "Kuldne tempel". Tööd on välja valitud kui head näited Euroopa ja Aasia koostööst.

"Kuldne tempel" on saanud ainest Yukio Mishima tuntud romaanist "Kuldne tempel". Kyôtos asuva Kinkakuji templi mahapõletamise intsidendil põhinev Mishima (1925-1970) tuntuim romaan jälgib noore munga ja Kuldse Templi kummalisi suhteid, mis hakkavad hargnema juba peategelase lapsepõlves, mil ta kuuleb isalt lugusid maailma kõige kaunimast asjast. Tempel kogu oma iluga vallutab nooruki meeled, muudab neid, manipuleerib nendega, kord ilmutades end poisile kõige ebasobivamal hetkel, kord jälle hoides kogu oma ilu endale. Painavas meeltesegaduses ei jäägi noorel mungal muud üle, kui enesevabastuse eesmärgil hävitada selle ilu alge.

"Kuldse templi" lavastusmeeskonnas on nii Eesti, Jaapani kui ka Lõuna-Korea kunstnikke. Lavastuses osalevad tantsijad Anita Kurõljova (Eesti) ja Kyoshiro Oshima (Jaapan), lauljanna Anna Pärnoja (Eesti), külalisesinejana teeb Theodor Singi asemel kaasa Lõuna-Korea Ameerika tšellist Robert Choi. Lavastuse videovisuaali on loodud Taavi Miisu Varm, valguskunstnik on Margus Vaigur, kujunduse autor arhitekt Ülar Mark. Lavastuse produtsendiks on loovkooslus *birdname koosseisus produtsent Tiiu Tamm, lavastaja Teet Kask ning heliloojad Timo Steiner ja Sander Mölder. 

Lavastustrupi osalemist festivalil toetavad Eesti Kultuuriministeerium, Kultuurkapital ja Eesti Saatkond Singapuris.

Rohkem infot leiab festivali kodulehelt.

Pildil stseen lavastusest "Kuldne tempel". Foto: *birdname