Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti kaasaegsete etenduskunstide showcase draamamaa.weekend 2018

05.11.2018 15:17

8.–10. novembrini 2018 toimub Tallinnas kuues Eesti kaasaegsete etenduskunstide showcase draamamaa.weekend, mis on suunatud välismaistele teatriprofessionaalidele, festivalikuraatoritele ja teatrijuhtidele. Kolme päeva jooksul antakse külalistele ülevaade Eesti etenduskunstide uusimatest suundumustest. draamamaa.weekendi peamiseks eesmärgiks on laiendada ja tugevdada Eesti etendusasutuste kontakte välisriikidega ning suurendada võimalust, et väärt lavastused ka Eestist kaugemale jõuaks. Festivali organiseerib Eesti Teatri Agentuur koostöös osalevate teatritega. 
Sel aastal on festivaliprogrammis kuus lavastust: Sõltumatu Tantsu Lava "Hingake! Ärge hingake!", Teatri Must Kast "Peks mõisatallis", Vaba Lava "Öö lõpp", Tallinna Tantsuteatri "Voomavoos" ning Kanuti Gildi SAALi kaasproduktsioonid "Workshop" ja "Невесомость". 
Külaliste kutsumine toimus tihedas koostöös osalevate teatritega. Festivalil osalevad:  Prantsusmaalt Nathalie Dumon ja Laurent Papot (CDN Orléans), Alice Fabbri ja Barbara Perraud (Parallèle Production); Belgiast Ingrid De Ketelaere (BOZAR) ja Alexandre Caputo (Théâtre Les Tanneurs); Suurbritanniast Helen Medland (SICK! Festival); Iirimaalt Willie White (Dublin Theatre Festival); Portugalist Carla Nobre Sousa (Alkantara Festival); Itaaliast Lorenzo Faccinelli (Mali Weil & Centrale Fies), Norrast Per Ananiassen (Teaterhuset Avant Garden) ja Theis Irgens (SAND Festival); Poolast Piotr Gruszczyński (Nowy Teatr) ja Kasia Tórz (Malta Festival); Bulgaariast Petko Stoyanov (DNK); Horvaatiast Silvija Stipanov (Perforations Festival); Tšehhist Marta Ljubkova (Prague Crossroads festival); Saksamaalt Dirk ja Sacha Löchner (Theater Vorpommern), Haiko Pfost (Impulse Theater Festival ja Caroline Froelich (Theaterformen); Iisraelist Itzik Giuli (Israel Festival); Soomest Tanjalotta Räikkä (Tampere Teatterikesä), Maarja Kaasik ja Antti Mankonen (Tampere Telakka), Irina Pulkka (Assitej Finland); Venemaalt Mikhail Bychkov ja Raisa Zhadan (Platonov Festival), Artem Arsenian ja Nika Parkhomovskaya (New European Theatre Festival), Lisa Sorokina (The Access Point), Maxim Karnaukhov (Theatre To Go), David Zharnitskiy ja Ksenia Kozhevnikova (Independent Theatre Forum), Alexandra Dunaeva (Russian State Institute of Performing Arts) ning Leedust Marius Ivaškevičius. 
Festivali toetavad Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital, Eesti Suursaatkond Berliinis ja Eesti Suursaatkond Pariisis. 
Lisainfo:
Liisi Aibel
Eesti Teatri Agentuur
liisi@teater.ee
55 90 7002