Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendus

Aadress:
Uus 5, 10111 Tallinn
E-mail:

MTÜ Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendus (ETUKÜ) on vabatahtlik erialaühendus, mis koondab teatriuurimise ja -kriitika ning nende õpetamise alal tegutsevaid inimesi.

ETUKÜ on ellu kutsutud teatrikunsti uurimise, jäädvustamise ja teatrikriitika edendamiseks. Lisaks sellele vahendab ühendus erialast informatsiooni ja edendab teatrialast haridust. Ühenduse abil ja eestvedamisel korraldatakse aasta jooksul mitmeid konverentse, arutelusid ja seminare.

Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendus toetab erialakirjanduse väljaandmist. Võimalust mööda on ühendus toetanud ka Tartu Ülikooli teatriteaduse üliõpilaste endi algatusel sündinud noorte teatriuurijate kevadkooli.

Ühendus annab välja Hea Teatri Auhinda. Hea Teatri Auhinnaga tunnustatakse isikut või institutsiooni, keda või mida ETUKÜ liikmed peavad tähelepanuväärseks eesti teatripildis, vastavas loominguvaldkonnas või konkreetses loomeloos. Vaata auhinna laureaate ühenduse kodulehel.

Kord kvartalis antakse välja infokirja, mis tutvustab ühenduse liikmete erialast tegevust.

ETUKÜ asutati 13. oktoobril 2012. aastal kahe Eesti Teatriliidu seltsingu, Eesti Teatriuurijate Ühenduse ja Eesti Teatrikriitikute Ühenduse (asut. 1993), liitumisel. Sama aasta novembris sõlmiti liitumisleping Eesti Teatriliiduga, mille alusel hakkas ETUKÜ toimima Eesti Teatriliidu alaliiduna. ETUKÜ kuulub Rahvusvahelise Teatrikriitikute Organisatsiooni (AICT-IACT) liikmeskonda.

Ühendusel on 50 liiget ja alates 2022. aasta algusest kuuluvad juhatusse Anneli Saro (esinaine), Kristel Nõlvak, Marie Pullerits ja Katre Väli.