Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“ZUGA teeb suure linna” Kanuti Gildi SAALis

01.03.2004 14:55

7. märtsil jõuab publiku ette ZUGA ühendatud tantsijate uuslavastus "ZUGA teeb suure linna".

Uue töö juurde on haaratud ka muusikud Kalle ja Heikki Tikas ansamblist Beggars Farm, kes viljelevad improvisatsioonilist jazzilaadset alternatiivmuusikat. Etenduses on nii muusikud kui ka tantsijad võrdsel positsioonil, iga heli, mis tekkib sussisahinast on võrdne heliga, mis tuleb kitarrikeelest. Samas on ka muusiku kõnd suurepärane tants. Etendused toimuvad Kanuti Gildi SAALi stuudios ning seega on piletite hulk vägagi piiratud.

Lavastus: Kaja Kann; osalevad: Tiina Mölder, Helen Reitsnik, Kalle Tikas, Heikki Tikas; tekst ja kujundus: Raul Keller.

Raul: "Nad räägivad omavahel ja tundub, et jää on sulanud. Tüdrukud kõnelevad millestki vaimustunult ja poisid kuulavad neid. Ei, poisid on hakanud rääkima ja tüdrukud kuulavad. Raadio kõrvaltoas on jälle mängima keeratud ja ma tajun seda palju selgemini. Hääled muutuvad valjemaks ja sulavad kokku ärevaks-rõõmsaks massiks. Nad tunnevad, et nad ei ole siia sattunud juhuslikult. Nüüd meenutavad nad väikesi mänguhoos lapsi. Kiiremini, kõrgemalt kostab nende hääl, kiiremini, kõrgemalt."

ZUGA ühendatud tantsijad tulid kokku 1999. aastal. Tänaseks on nad loonud 9 lavastust. Trupp on oma töödega üles astunud Leedus, Poolas, Venemaal, Rootsis, Soomes, Saksamaal, Rumeenias ja USA-s. Oma viimase tantsulavastusega "walking home solo" osaleti viimati "Central Station" festivalil San Diegos ja New Yorgis noppides tunnustust ka New York Times'i kriitikult, kes tõstis esile trupi vahetut siirust ja positiivsust. Sama lavastus pälvis 2002.aastal ka Philip Morris Eesti "Aasta tegija" tantsuauhinna.

Lisainfo:

Annika Üprus 
tel. 6464704
[email protected]