Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

ZUGA soolod viimaseid kordi Kanuti Gildi SAALis

14.09.2005 16:26

17. ja 18. septembril tuleb Kanuti Gildi SAALi ruumides viimaseid kordi ettekandele ZUGA ühendatud tantsijate viimane uuslavastus "ZUGA müüt ja tegelikkus", mille lähtepunktiks on olnud kolm soololavastust Kaja Kannilt, Tiina Mölderilt ning Mairika Plaksolt.

Käesoleva aasta jaanuarist märtsini tegi igaüks endale meelepärase soololavastuse, millest valmis ühisloominguline tervik "ZUGA müüt ja tegelikkus". Autorite loomeprotsess sai teoks erinevates kohtades:
Tiina Mölder töötas oma lavastusega "Näoga maa poole" Tallinnas, Mairika Plakso resideerus  oma soolotükiga "väikesed asjad" Põlvas ning Kaja Kann Belgia väikelinnas Kortrijk'is, kus ta valmistas ette lavastust "There are Laika dogs living in Estonia".
Nüüdseks on kolme soololavastust jõutud esitada ka mitmel pool Eestis.
17. ja 18. septembri etendused jäävad viimasteks kordadeks Tallinnas, edaspidi ootavad ees teised Eesti ja Euroopa linnad.

ZUGA ühendatud tantsijad tulid kokku 1999. aastal. Tänaseks on loodud 10 lavastust ning esinetud Leedus, Poolas, Venemaal, Rootsis, Soomes, Saksamaal, Rumeenias, Horvaatias, Belgias, Hollandis, Inglismaal ja USA-s. Lavastuse "Walking home solo" eest pärjati kollektiivi Philip Morris Eesti 2002 Aasta tegija preemiaga ning 2005. aastast on ZUGA Eesti teatri aastaauhinna laureaat parima tantsulavastuse eest ("ZUGA teeb suure linna").


17. ja 18. septembril kell 19:30
Kaja Kann "There are laika dogs living in Estonia"
Tiina Mölder "Näoga maa poole"
Mairika Plakso "väikesed asjad"

Toetus-team: Kalle Tikas, Mihkel M. Putrinš, Lauri Sepp
Kaasprodutsendid: Kanuti Gildi SAAL (Tallinn), Springdance (Utrecht)
Eriline tänu: Dans in Kortrijk (BEL), Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus, Põlva Ühisgümnaasium, Põlva Linnavalitsus, Eesti Kultuurkapital, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet

Õhtu piletid (50/90) saadaval Von Krahli Teatri kassas (Rataskaevu 10, tel. 626 90 90), Piletilevi (www.piletilevi.ee) ja Piletimaailma (www.piletimaailm.com) müügikohtades
ning pool tundi enne etenduse algust kohapeal.

Lisainfo: www.saal.ee

Mairika Plakso
5217426
[email protected]

Kaja Kann
5111594
[email protected]