Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

WHITE ON WHITE lavastusega “#6 – Queer Sells”

15.11.2013 15:59

White on White duo ja samanimelise seeria eesmärk on uurida, kritiseerida ja kinnitada identifitseerivat protsessi VALGE publiku ja VALGETE esinejate vahel.
White on White uurib töös "#6 - Queer Sells" hetke kõige peenemaid strateegiaid VALGETE teemade jätkuvast jõupositsiooni säilitamisest ning nende edukast võitja identiteedi varjamisest globaliseeritud maailmas. 
Lavastuses paljastab meeste duo oma tuleviku edu salajase retsepti: esitades viimistletud montaaži põhivoolu tähistajatest koos potensiaalselt vähemuse staatust omavate tähistajatega. White on White puhul: Whiteness ja Queerness - ning nende strateegiline kombinatsioon.

--------------------------------------------------------------------------------
Idee, esitus: Iggy Malmborg, Johannes Schmit
Valguskujundus: Daniel Goody
Produtsent: White on White
Kaasprodutsent: Inkonst (Malmö)
Koostöös: Sophiensale (Berliin), Kanuti Gildi SAAL (Tallinn)
Tallinna etendust toetab Eesti Kultuurkapital.
* Etendus on inglise keeles.
www.whiteonwhite.eu

Kompanii eksperiment "kasutada" vähemusi võtab eeskujuks kaasaegse võimu grammatika: "Jah, ma olen USA president ja mees, kuid ühtlasi olen ma ka mustanahaline" või "Jah, ma olen Euroopa ühe kõige võimsama riigi kantsler, kuid samal ajal ka naine". Need on tuleviku võimu järjepidavusega seotud kõneaktid. Kuid kuidas töötavad sotsiaalses sfääris väljaütlemised, mis ei ole seotud lausuja välimusega? Miks nimetab Göran Persson end feministiks ja millised privileegid see käik endaga kaasa toob?
Kasutades Judith Butleri sõnu: "Teatud koomilisus peitub tõsiasjas, kui termin "gei" eraldub täielikult seksuaalsest praktikast nii, et iga heatahtlik heteroseksuaal kasutab seda vabalt igapäevaselt." Oma kuuendas lavastuses võtab White on White omaks komöödia, kus kaks valget heteroseksuaalset meest esinevad laval geide performance duona.