Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Wagneri suurteos jõuab taas Estonia lavale

17.05.2008 15:26

Laupäeval, 17. mail esietendub Rahvusooperis Estonia pärast 75-aastast vaheaega taas Richard Wagneri ooper "Tristan und Isolde". Keerulist suurteost esitati Estonias esimest korda lühendatult aastal 1933, nüüd jõuab keldi legendidel põhinev kaunis armastuslugu Rahvusooperi lavale kogu pikkuses ja suure orkestri saatel.

Richard Wagner on helilooja, kellest sai tänu oma julgetele ja vastuolulistele ideedele üks muusikaajaloo suuremaid reformaatoreid. 1865. aastal Müncheni Hoftheateris ettekandele tulnud ooper "Tristan und Isolde" on suurepärane näide uuest muusikalise draama vormist, mis oma voolavuse ja lõputu meloodiapüüdlusega on vastandiks itaaliapärasele numbriooperile. Ooperi libreto valmis 1859. aastal helilooja enda sulest.

Linnar Priimägi on öelnud: "Olles vaba vajadusest jutustada mingit etteantud "muistset muinasjuttu", pakub "Tristan und Isolde" lavastajale, kunstnikule ning osatäitjaile väga avarat lavalise improvisatsiooni ruumi. Sellel ruumil on vaid üks piir: Richard Wagneri ooper."

"Tristan und Isolde" jõuab Estoniasse lavastaja Neeme Kuninga ja kunstnik Ervin Õunapuu nägemuses. Muusikaline juht on Arvo Volmer, dirigendid Arvo Volmer, Jüri Alperten ja Mihhail Gerts. Tristani rollis on 21 maailma teatri lavastuses Tristanit laulnud Heikki Siukola Soomest ja Peter Svensson Austriast, Isolde rolli esitavad Irmgard Vilsmaier Saksamaalt ja Estonia solist Heli Veskus, teistes osades Helen Lokuta, Juuli Lill, Rauno Elp Estoniast, Atlan Karp Vanemuisest jpt.

Tristani ja Isolde lugu on üks kõigi aegade suuremaid armastusdraamasid Shakespeare’i "Romeo ja Julia" kõrval. Ooperit on esietendusest alates saatnud suur menu ning seda mängitakse sageli paljudes ooperiteatrites kogu maailmas.

Esietendus 17. mail, etendused 24., ja 31. mail ning 7. juunil kell 17.

Lisainfo: http://www.opera.ee/33471

Tere tulemast!


Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht
[email protected] 
tel. 683 1242
www.opera.ee

Maja täis muusikat!