Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Wagneri meistriteose nelja etenduse piletid on müügil

01.10.2010 17:58

Täna, 1. oktoobril algas piletimüük 25.-28. augustini Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 raames toimuva Richard Wagneri ooperi „Parsifal“ etendustele. Nargen Festivali programmi kuuluvat suurlavastust esitatakse Noblessneri valukojas ja see jõuab Eesti vaatajate ette esmakordselt.

Teose toovad publikuni muusikaline juht Arvo Volmer ja lavastaja Nicola Raab Saksamaalt, lavastuse kunstnik on Robert Innes Hopkins Inglismaalt ja valguskunstnik David Cunningham Šotimaalt. Laulavad Richard Decker (USA), Roman Sadnik (Austria), Manfred Hemm (Saksamaa), Irmgard Vilsmaier (Saksamaa), Eike Wilm Schulte (Saksamaa), Rauno Elp, Martin Winkler (Austria), Mart Laur, Priit Volmer jt. Solistide, orkestri ja mitme koori koosseis on kokku üle kahesaja inimese.

„Parsifal“ on Richard Wagneri viimane ooper ja üks ooperiliteratuuri keerukamaid teoseid, mis esitab artistidele tõsise väljakutse. Erakordselt väljendusjõuline ja ammendamatut avastamisrõõmu pakkuv teos on ainus ooper, mis on kirjutatud Wagneri ooperiteatri - Bayreuth Festspielhaus - erilist akustikat ja võimalusi silmas pidades. Wagner nimetas „Parsifali“ lavale pühendatud pidustuseks ja keelas kolmekümneks aastaks selle lavastamise väljaspool Bayreuthi ooperimaja. 1903. aastal võitis Metropolitan Opera siiski kohtu kaudu õiguse ooper lavale tuua.

"Parsifali" piletite hinnad jäävad vahemikku 290–790 kr. Lisaks on saadaval piiratud koguses eksklusiivpileteid parimatele kohtadele, millega kaasneb toitlustuse vaheajapakkumine. Lisainfo: www.opera.ee

Aeg saada nägijaks!

Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht
[email protected]
www.opera.ee