Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Võru maakond ja Vanemuise teater sõlmisid hea tahte lepingu

16.05.2007 18:15

Võru Maavalitsus ja Vanemuise teater kirjutasid täna Suurel Munamäel alla omavahelisele hea tahte lepingule, mille kohaselt aidatakse ühiselt kaasa Võrumaa kultuuri- ja vaimuelu edendamisele ja rikastamisele.

Võru Maavalitsus aitab koostöös Võrumaa omavalitsustega tuua Võrumaale Vanemuise teatri külalisetendusi ja kontserte. Vanemuine omalt poolt abistab Võrumaa kultuuri- ja vaimuelu puutuvate sündmuste, õpitubade, seminaride ja koolituste korraldamisel ja läbiviimisel.

"Võrumaa elanikud on alati nautinud Vanemuise repertuaari, külastanud teatri etendusi ja kontserte," sõnas Võru maavanem Ülo Tulik. "Samuti on maakonnal olemas hea kogemus Vanemuise teatri suvelavastuse "Taarka" korraldamise ja etendamisega Obinitsas, mis leidis külastajate väga sooja vastuvõtu. Hea tahte lepingu kaudu loodame, et Vanemuise teater tuleb maakonna elanikele ja külalistele veelgi lähemale, pakkudes kohapeal võimalust saada osa teatri loomingust."

"Vanemuise teater tunneb siirast rõõmu Võrumaa initsiatiivi üle tihendada Vanemuise ja Võrumaa koostööd," ütles Vanemuise teatrijuht Paavo Nõgene. "Vanemuise teater on kogu Eesti teater, me soovime pakkuda teatrielamust kõigile Eesti elanikele. Tänane koostöölepe muudab meie koostöö kindlasti aktiivsemaks ja aitab veelgi paremini ellu viia Vanemuise teatri põhimõtet minna oma publikule võimalikult lähedale."

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected] 
www.vanemuine.ee