Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Võru Linnateatri uueks juhiks sai Leino Rei

19.09.2012 14:49

Alates septembrist 2012 juhib Võru Linnateatri tööd näitleja ja lavastaja Leino Rei.

Rei lõpetas 1998. aastal Eesti Humanitaarinstituudi teatriõppetooli 1. lennu näitlejameisterlikkuse erialal ning kuulub samast aastast ka Eesti Näitlejate Liitu. Aastatel 1994–2002 oli ta stuudio Theatrum näitleja ning 2002–2006 Eesti Riikliku Nukuteatri näitleja, alates 2006. aastast tegutseb ta vabakutselise näitleja ja lavastajana. Rei on lavastanud Theatrumis, Eesti Riiklikus Nukuteatris, Emajõe Suveteatris, Vanemuises, Ugalas ning Teatri Kodus.
Ka Võruga on tal varasem kokkupuude olemas – 2007. aastal osales ta näitlejana Võru Teatriateljee lavastuses „Castrozza“ ning 2008. aastal tõi samas lavale Mart Aasa loo „Räägime asjast“.

Oma plaanidest Võru Linnateatris räägib Leino Rei järgmist: „Praeguse perioodi peamine eesmärk on jääda püsima ja säilitada teatritegemise järjepidevus Võrus. Repertuaari valides otsime impulsse ikka kohalikust keelest, kultuurist ja sotsiaalsest taustast. Nendest impulssidest sündinud lavastused peaksid aga lisaks kohalikele inimestele kõnetama vaatajaid ka väljaspool Võru linna.“

Esimese lavastusena toob Rei Võru Linnateatris välja endakirjutatud näidendi „Üürnikud“, kus mängivad Peeter Volkonski, Tarmo Tagamets ja Kärt Johanson. Lavastus esietendub 10. novembril 2012 Võru Kandles.

Konkurss uue teatrijuhi leidmiseks toimus 2012. aasta maikuus. Võru Linnateatri senine kunstiline juht Tarmo Tagamets jätkab juhi assistendi ja näitlejana.