Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Von Krahlis avatakse Jaigi raames installatsioon “Mati ruum”

23.10.2018 14:52

Sel nädalal ehitavad EKA tudengid Portugali arhitekti Francisco Adão da Fonseca ja Eesti arhitekti Mari Hunt juhendamisel Von Krahli Teatri sisehoovi installatsiooni "Mati ruum". Kunsti- ja haridusprojekti JAIK raames rajatav teos avatakse 27. oktoobril kell 16.00.

Installatsioon on järgmise aasta märtsis esietenduva Jaigi suurlavastuse tegelaskuju, eksperimentaalse taimeuurija ja seente keelt mõistva Mati laboratoorium. Seeneteaduse, taimemüstika ja tipptehnoloogia sidusruumis viib Mati läbi salapäraseid katseid, et luua toimivat kommunikatsioonikanalit taimede võrgustiku ja tehnoloogilise interneti vahel. "Mati ruum" on esimene mitmest spetsiaalselt lavastuse tarbeks Von Krahli hoonesse loodavatest ruumilistest lahendustest.

22.-26. oktoobril osalevad installatsiooni ehitavas töötoas Eesti Kunstiakadeemia kunsti-, disaini- ja arhitektuuritudengid. Töötuba juhendavad arhitektid Francisco Adão da Fonseca (arhitektuuribüroo Skrei, Portugal) ja Mari Hunt (arhitektuuribüroo b210). Installatsioon avatakse 27. oktoobril kell 16.00 Von Krahli Teatri siseõuel.

Töötuba ja installatsioon "Mati ruum" on osa Von Krahli 25. hooaja hariduse ja kunsti suurprojektist JAIK, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ja mille teemaks on Eesti ja maailm 25 aasta pärast. öötuba ja installatsioon sünnivad Von Krahli Teatri, arhitektuuribüroo B210, Eesti Arhitektuurimuuseumi ja Eesti Kunstiakadeemia koostöös.
Lisainfo: www.jaik.ee

Toetajad: Future Architecture Platform, Eesti Kultuurkapital, EV100

Future Architecture platvorm on pühendatud noorte arhitektide tutvustamisele ning toob publikule lähemale nii linnade kui ka arhitektuuri tuleviku. Projekti rahastab Euroopa Liidu Loov Euroopa programm.