Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Von Krahli Teatri “Luikede järv” pälvis Bessie auhinna

28.09.2004 12:39

17. septembri õhtul esitlesid Dance Theatre Workshop, Danspace Project ja The Joyce Theatre koos 2004.aasta "the Bessies" auhinnakomiteega Joyce Theatre´is "20th New York Dance and Performance" auhindu ehk "the Bessie"sid.
Bessie auhinna vääriliseks tunnistakse igal hooajal 6 lavastust/esinejat/autorit rohkem kui 2000st New York City´is mängitud etendusest. Bessie laureaat võib olla kindel, et tema töö on originaalne ja teedrajav omas kategoorias. Alates 1984.aastast välja antav auhind on pühendatud legendaarse ameerika tantsupedagoogi Bessie Schönbergi mälestusele.
Kõrge autasu kaalukaimas kategoorias koreograaf/autor pälvis sellel aastal Peeter Jalaka, Sasha Pepeljajevi ja Von Krahli Teatri trupi etendus"Luikede Järv".
Auhinna "Pühade balletiluikede hirmutu taaselustamise eest" võttis vastu produtsent Priit Raud, kuna näitetrupp ja autorid viibisid Lyoni Tantsubiennaalil.

Bessied anti välja veel Installatsiooni ja Uue Meedia, Esitaja, Helilooja, Kujunduse ning teist aastat ka Publikuauhinna kategoorias.

Bessie auhinna on pälvinud oma töö eest sellised tipploojad nagu Meredith Monk, Diamanda Galas, Philip Glass, Pina Bausch, Merce Cunningham, David Byrne jt.