Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Von Krahli Teater tähistab esietendusega sünnipäeva

31.10.2003 13:09

Reedel, 31. oktoobril esietendub Von Krahli Teatris Mati Undi näitemäng "STIIL ehk mis on maailma nimi?".
Mati Unt on näidendi kirjutanud Von Krahli trupile ja selle ka ise lavale toonud, ühtlasi on ta ka lava- ja muusikalise kujunduse autor. Kostüümid on loonud Reet Ulfsak.

Osades Liina Vahtrik, Tiina Tauraite, Erki Laur, Juhan Ulfsak, Taavi Eelmaa.

Igal asjal on oma stiil nagu ka igal inimesel. Lugu maanaisest, kes tuleb maapoodi sinakasmusta tinti ostma, võib rääkida paljudes stiilides. Kasvõi kahesajas. Von Krahli laval räägitakse vaid mõnikümmend korda ja igavaks küll ei lähe.

Näidendis ühenduvad maanaine, kes tahab osta tinti ja tema kavatsus tindi kaudu tuua esile maailma kui suure reheahju kujundi. Maailm kui tuleriit, kui hubane kamin, kui krematooriumiahi, kui laagrilõke.

Väike realistlik kammernäidend. Arutlus. Abitud märkmed. Paul-Eerik Rummo. Modernne. Piibel. Tõenäosus. Litootes.  Noh, tähendab. Metafoor. Vulgaarne. Ülev. Üllatused. Unenägu. Prognoosid. Kõhklused. Täpsustused. Subjektiivne. Subjektiivsus. Eitus. Polüptootes. Ajavormid. Anagramm. Ametlik. Ülekuulamine. Annotatsioon. Onomatopöa. Rahvalik. Loogiline. Teadmatus. Hansuke ja Greteke. Ebaisikuline. Igatahes. Kummituslik. Kirglik. Filosoofiline. Haiku. Realistlik mängumaneer kohvikus. Juhan Viiding.


Lisinfo:

Birgit Krullo
056 48 98 16