Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Von Krahli Teater hakkab koolitama näitlejaid

24.04.2007 18:32

Pühapäeval, 20. mail kell 11.00 toimub Tallinnas, Von Krahli Teatris (Rataskaevu 10) lisaeelvoor TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti eriala sisseastumiseksamitele. Samal päeval allkirjastavad Von Krahli Teater, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia ja Teatrilabor koostöölepingu, mille alusel Von Krahli Teater kureerib järgmisest sügisest Viljandis õppima hakkava näitlejate-lavastajate lennu meistriklasse, diplomilavastusi ja õpetamise üldist kontseptsiooni.

"Ühise koolituse üks eesmärke on Von Krahli teatri trupile järelkasvu loomine," selgitab Von Krahli juht Peeter Jalakas. "Kuid samas me ei piira kindlasti tulevaste noorte teatraalide väljavaateid. Püüame neist arendada loojaid, aktiivse hoiakuga kunstnikke."

Ka TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia lavakunstide osakonna juhataja Kalju Komissarov leiab, et uued tuuled ja nägemused on olulised, rikastamaks klassikalist näitlejate baasõpet.

Seega, järgmisel õppeaastal kohtuvad Viljandis Eesti teatriavangardismi lipulaevaks peetava Von Krahli Teatri energia ja teatrikoolituse grand old mani Kalju Komissarovi kogemused. TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia pakub omalt poolt loominguliselt soodsat ja avatud keskkonda, kus tulevaste näitlejate ja lavastajate kõrval õpivad ka tantsijad-koreograafid, valguskujundajad, butafoor-dekoraatorid, lavastuskorraldajad, jazz-pop-, pärimus- ja kirikumuusikud, kultuurikorraldajad, rahvusliku ehituse jpm tudengid.

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia on rakenduskõrgkool, mille 4-aastane õpe seob endas nii loomingulis-praktilist koolitust kui üliõpilaste teadustööd teoreetiliste seminari- ja lõputööde tasemel. Õppetöö toimub esimestel aastatel valdavalt Viljandis. Projektinädalate ning meistriklasside raames ja õppeaja lõpupoole viibivad tudengid ka Tallinnas, Von Krahli teatris (Rataskaevu 10) ja Teatrilaboris (Kaarli pst 9).

Teatriõppejõududeks on professor Kalju Komissarov, Von Krahli Teatri juht Peeter Jalakas, näitlejad Taavi Eelmaa ja Juhan Ulfsak ning lavastajad Kristian Smeds ja Sasha Pepelyaev. Tulevastesse diplomilavastustesse ja ühisprojektidesse on kaasatud kogu Von Krahli Teatri trupp.

Õppejõudude hulgas on mitmed tuntud nimed TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiast, läbirääkimisel on koostöö paljude eriilmeliste teatriprofessionaalidega nii Eestist kui piiri tagant.

Sisseastumiseksamid TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti eriala näitleja ja lavastaja õppesuundadele toimuvad 29. juunist 2. juulini 2007. a TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias (Viljandi, Posti 1).

Jaanika Juhanson
TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti 8. lennu koordinaator Von Krahli Teatris
[email protected]
Tel 5544662