Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Von Krahli Teater Berliinis OpenOp festivalil

07.04.2010 22:22

Peeter Jalakas ja Von Krahli Teater osaleb 10. ja 11. aprillil lavastusega “Võluflööt. Remiks ja selgitus” Berliinis OpenOp festivalil.

Kui Von Krahli Teatri lavastus “Võluflööt” 2006. aastal esietendus, rääkis see perioodist inimkonna ajaloos, mis jäi üldjoontes Mozarti sünni ja Kumu avamise vahele. Perioodist, mida iseloomustasid usk progressi ja maailma ratsionaalse tõlgendamise võimalikkusesse ning mida võib soovi korral kutsuda naftaajastuks.

Algselt hõivas ”Võluflööt” kogu Von Krahli Teatri näitlejatruppi ning hulka külalisnäitlejaid ja -tantsijaid, kuid 2008. aasta ”Baltoscandali” ajaks olid Von Krahli Teatri näitlejad sidunud end iseseisvate trupiväliste projektidega. Nii otsustas Peeter Jalakas võtta vastu väljakutse esitada oma lavastus ise, ainsa näitlejana lavale astudes.

Von Krahli Teatri juhi värvikas ühemeheshow, abiks vaid teatri tehniline meeskond, sai kohati populaarsemaks kui algne lavastus ning nüüd, pea kaks aastat hiljem, saab Berliinis Neuköllner Ooperis aset leidval OpenOp festivalil näha versiooni, milles mehise koosseisuga ühinevad ka muusikud Eva Alkula ja Sirje Mõttus ning Von Krahli näitlejanna Riina Maidre.

http://www.festival-openop.de/home.html

Elo-Liis Parmas
Von Krahli Teater
Rataskaevu 10
10123, Tallinn
Tel: 626 90 91
Mobiil: 5166610
www.vonkrahl.ee