Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Von Krahli Akadeemia alustab kosmoloogiaga

01.09.2003 16:57

Von Krahli Teater koos Raadio Ööülikooliga alustavad teaduslik-kunstiliste ürituste sarja Von Krahli Akadeemia, mille peamine eesmärk on saada targemaks; õppida paremini tundma maailma, milles elame.
Kuidas ja millal ta tekkis? Mis saab edasi? Milline peaks olema inimese roll selles arengus? Küsime küsimusi, millele inimkond läbi aegade on vastuseid otsinud, aga teeme seda mängulisemas vormis.
Von Krahli Akadeemia kavandab avalikke loenguid ja vestlusringe, kus arutletakse huvipakkuvate teemade üle ning kontserte, etendusi ja näituseid, mis illustreerivad käsitletavaid teemasid.
Von Krahli Akadeemia esimese aasta põhiteema on kosmoloogia ning teljeks, millest lähtume, on Stephen Hawkingi teosed, eriti "Aja lühilugu" ning "Universum pähklikoores".
Kosmoloogiaga seotud teemasid käsitletakse peamiselt loengutes ja vestlusringides. Loengud salvestab Raadio Ööülikool ning kordab neid oma sügistalve programmis.
Huvitume kosmoloogiast kui teadusest ja kosmoloogiast kui loomisloost.
Meie eesmärk on luua hubane keskkond, milles osalejad on vabad rääkima sellest, mis neid  huvitab, millest nad unistavad, kartmata, et iga sõna eest peab vastutama, et iga mõte peab olema tõestatud. Osalejate hulgas on mitmeid tuntud lektoreid, kelle seast mitmed räägivad oma erialast, ent paljud ka oma pikaajalisest kirglikust huvist.
Lektoreid assisteerivad Von Krahli Teatri näitlejad ning loenguid illustreerivad muusikud ja kunstnikud.
Iga osaleja lunastab endale matrikli, millele on tal võimalus koguda iga kuulatud loengu eest Von Krahli Akadeemia tempel. Kindel arv osalustempleid tagab kutse akadeemia lõpupeole, mis peetakse koos lektoritega Von Krahli Baaris.
Von Krahli Akadeemia märgi all toimuvaid sündmusi nähakse ette terve hooaja jooksul. Akadeemia materjalid ja sellega seotud publikatsioonid pannakse üles internetti Von Krahli Akadeemia kodulehele www.vonkrahl.ee.
Koostöös Eesti Televisiooniga on jaanuaris 2004 kavas näidata teemakohaseid dokumentaalfilme ning esimese semestri materjalide põhjal valminud originaalsaateid.
Von Krahli Akadeemias käsitletavad teemad leiavad ka teatraalse väljundi - Von Krahli Teatris koostöös NYYD-Ensemble'iga valmivas muusikalavastuses, mille muusika autoriks on tuntud kaasaegne helilooja Gavin Bryars.

Von Krahli Akadeemia I semester algab 11. septembril kell 16.30 toimuva Enn Kasaku loenguga kosmoloogia põhimõistete kujunemisest ja kestab 10 päeva.
Loengutele saab end registreerida alates 1. septembrist Von Krahli Teatri valvelauas (aadressil Rataskaevu 10) või telefonil 6 269 090.

Birgit Krullo
Von Krahli Teater
tel 6 269 091