Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Von Krahl saab 20

25.09.2012 08:55

Oktoobrikuus tähistavad Von Krahli teater ja baar 20. sünnipäeva.  Esietendub kolm lavastust, tegutseb Von Krahli Akadeemia ning baaris peetakse juubelifestivali.
 
20! Teater!
 
29. septembril avatakse sünnipäevakuu Von Krahli asutaja Peeter Jalaka tuliuue lavastusega „Nibud ehk hetk me elude katkematus reas” Salme Kultuurikeskuses, mis  räägib täiuslikkuse ja tasakaalu otsinguist läbi erinevate mehetüüpide. Lavastust mängitakse vaid viis korda. Vormiliselt sünteesitakse mitmeid stiile nii ida kui lääne teatrist: tänapäevane videokäsitlus, kaasaegne tants, filmikunst, tsirkus, samuti butoh ja kabuki. Koreograafia on lavastuse jaoks seadnud Kyotost pärit koreograaf Ken Mai, kes on butoh-tantsu õppinud meistrite Kazuo Ohno ja Tatsumi Hijikata käe all. Muusikat loovad ja mängivad otse laval Ismo Alanko ja Teho Majamäki Soomest. "Nibudes" mängivad Erki Laur, Ivo Reinok, Ott Kartau, Ismo Alanko, Ken Mai jt.

9. oktoobril esietendub "Õhtute kollane tolm", mille lavastaja on Jim Ashilevi, kes ise ka ainsa näitlejana laval on. Lavastuse aluseks on Artur Alliksaare luuletus "Õhtute kollane tolm", mis räägib inimesest, teispoolsusest, üksildusest, kahetsusest, armastusest, ajast ja jumekalt kumendavast kollasest tolmust, mis kõike soojendab isegi siis kui aukliku põrandakaltsuga sarnanev hing on mustava öötaeva all lahustumas.

12. oktoobril jõuab lavale Kertu MoppeliSinihabe”, mis on pilt lähituleviku ühiskonnast, kus kõik on allutatud loogikale, utilitarism läheneb äärmusele ja igasugune looming on ülearune. Lavastuses mängivad Mari Pokinen, Liis Lindmaa, Ragne Veensalu, Tõnis Niinemets, Kait Kall ja Mart Koldits.
 
20! Baar!
 
Legendaarne Von Krahli baar tähistab sünnipäevakuud samuti suurejooneliselt. Baaris toimuvad terve kuu vältel igapäised kontserdid, luuleõhtud ja loengud ning residentsarjade Mutant Disco, Bashment jt juubelihõngulised eripeod. Sünnipäevakuu tippsündmused koonduvad oktoobri viimasesse ning novembri esimesse nädalavahetusse.

Täpsemad kavad ja piletiinfo: www.vonkrahl.ee  

Von Krahli Teater facebookis:
http://www.facebook.com/vonkrahliteater 
Von Krahli Baar facebookis:
http://www.facebook.com/pages/Von-Krahli-baar/133555616661620