Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Von Krahl 2.0 – rohkem inimesi, rohkem jõudu, rohkem haavu, rohkem seksi

13.09.2010 14:38

Uute märtrite igivana veri voolab sel sügisel ojadena Rataskaevu tänaval, peaegu Raekoja platsis ja kellegi kanistrid ei pea jääma tühjaks. Jätkub endale, jätkub sõpradele ja sõprade lastelegi – värske, klaari noore usukannataja vere joomine annab hea jume, depileerib bikiinipiirkonna aastani 2012 ja annab julguse häbenemata ja laginal naerda nende üle, kes on sinust nõrgemad!

Von Krahli teatrimartüüriumi ebapühasse orgiasse viskuvad esmakordselt põlvili TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia lavakunstide osakonna 8. lendu lõpetavad noored näitlejad ja lavastajad, kelle juhendajaks on olnud Von Krahli teater, eesotsas Peeter Jalakaga. Kõigepealt saavad noored pühakud tunda Juhan Ulfsaki tolerantsinuia, kes virutab sel sügisel Telliskivi Loomelinnaku betoonpõrandale Lars von Trieri „Idioodid“, koostöös noore soome lavastaja Anni Ojaneniga.

Seejärel vingerdavad nad legendaarse läti lavastajanna, Alvis Hermanise õpetajanna ja Baltikumi psühholoogilise draama kuninganna Mara Kimele küünte vahel, tehes Henrik Ibseni „Hedda Gablerit“.

Von Krahl 2.0 jätkab 1.0 alustatut – ei ühtegi liigset sõna, ei ainsatki ebaolulist küsimust. Kõik kaob, jättes alles ainult seksi, sünni ja surma. Just sellist pealkirja – Sünd Surm Seks – kannab oktoobris algav Von Krahli Akadeemia. Akadeemia seekordne koostöö- ja vestluspartner on Eesti Akadeemiline Seksuologia Selts, mis korraldab Põhjamaade Kliinilise Seksoloogia Seltsi aastakonverentsi NACS 2010, mis toimub sel aastal Tallinnas. Loenguid saab kuulata 12. – 19. okt. Von Krahli teatris ja Tervishoiumuuseumis.

Sügisestele esietendustele pakuvad lisa PostUganda-tshikid Riina Maidre ja Maike Lond. Nende kontsert-lavastuse nimi „Rosalind Mexico“ räägib iseenese eest ja kaunil naisehäälel.

Mart Koldits valmistab ette psy-trance-poetry-night´i, mis toimub novembri lõpul. Saab psühhedeeliat ja kehavälist luulekogemust.

Märtsis esietendub originaalsete dokumentaal- ja lühifilmidega silma paistnud Marianne Kõrver-Tüüri debüütlavastus teatris. Selleks on ajatu klassika Gustave Flaubert'i romaani põhjal ning kannab pihtimuslikku pealkirja „Madame Bovary – C´est moi!“. Osaleb peaaegu kogu Von Krahl 1.0 – Mari Abel, Tiina Tauraite, Liina Vahtrik, Taavi Eelmaa ja Erki Laur.

Aprilli lõpul alustab Von Krahl 2.0 koos Kanuti Gildi Saali, Kultuurikatla ja Rakvere Teatriga uut rahvusvahelist teatrifestivali – Tallinna Pidunädalad ehk POT. Juunis valmib Kultuuripealinn 2011 raames Peeter Jalaka rahvusülene eepiline teos. Lavastus liigub läbi kõigi suurte kangelaseeposte, seilates eelajaloost tänapäeva – alustades „Gilgameshist“,  läbistades Homerose „Odüsseia“ ja jõudes Sigismund Von Krahli tuntud kaasaegse eepilise muusikalini „Double Helix & Kvant Mechanix“.

Aga juba sel nädalal alustab Von Krahl 2.0 oma värsket teatrihooaega Rataskaevu tänaval Tallinnas. Mängukava algab septembris ja oktoobris aasta jooksul legendideks kujunenud lavastustega „Postuganda“, „Mehed Lumes“ ja muidugi „The End“.

Kelle südametunnistus on puhas, see puhta kunsti update'i ei karda.

Päikest!
vonkrahl.ee