Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Voldemar Panso nimelise preemia sai Ago Soots

03.12.2007 11:22

Lavakunstikool tähistas 30. novembril oma asutaja, Voldemar Panso (1920-1977) sünniaastapäeval, kooli 50. juubelit. Pidulikul kontsert-aktusel Eesti Draamateatris esinesid I ja XXIII lennu üliõpilased ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester.

Aktusel kuulutati välja käesoleva aasta Voldemar Panso nimelise preemia laureaat, mille sel aastal pälvis kevadel kooli lõpetava XXIII lennu üliõpilane Ago Soots.

Vastset laureaati ja teisi XXIII lennu näitlejasuuna üliõpilasi võib näha mängimas-tantsimas "Eksituste komöödias" Linnateatris ja lavastuses "tsuaF" teatris N099.

Panso preemiat antakse legendaarse teatrimehe sünniaastapäeval välja alates 1978. aastast ning see on mõeldud noorte andekate lavaüliõpilaste esiletõstmiseks ja tiivustamiseks. Preemiat rahastab Eesti Kultuurkapital ning selle andis üle Eesti Teatriliidu esimees Rein Oja. Sel korral anti preemiat välja 30. korda, varasemad laureaadid on Andrus Vaarik, Elmo Nüganen, Marko Matvere, Katariina Lauk-Tamm, Tambet Tuisk, Rasmus Kaljujärv, Mart Koldits jt.

Liina Jääts
Lavakunstikooli juhataja abi
6272862
mailto:[email protected]