Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Visuaaltehnoloogiline revolutsioon Tallinnas

14.04.2016 16:40

(R)evolutsioon
Alates 20. aprillist saab Tallinnas, Von Krahli teatris, vaadata noorte teatrikunsti visuaaltehnoloogide interaktiivset näitust (R)EVOLUTSIOON. Ekspositsioon loob uue loovtehnilise keskkonna - Visuaalistani, kuhu on võimalik siseneda vaid valitud õhtutel.
Loovtehnilise hingeelu ja väljendusvorm on pidev protsess. Teatrikunsti visuaaltehnoloogia õppekava loodi Viljandi Kultuuriakadeemias 25 aasta eest, nüüd enam tagasiteed ei ole! Iga järgnev paaris-aasta toob kokku uued inimesed, ambitsioonid ja lahendused. Erialase evolutsiooni käigus areneb nii looming kui ka teostus. See protsess ei lõppe mitte kunagi.

(R)evolutsioon avab ukse etenduskunstide telgitagustesse valgustades tegijate mõtisklusi oma erialast. See on näitus traditsioonilistest ja alternatiivsetest tehnoloogiatest etenduskunstides. Ekspositsiooni idee rebib need välja kontekstist ja asetab uude iseseisvasse keskkonda - Visuaalistani.

Õppekava programmijuht Eve Komissarov ärgitab “Kuna teatrikunsti visuaaltehnoloogia õppekava oma olemuselt ühendab ja seob endas haridusväljal üsna unikaalsel moel loovuse ning tehnilised oskused, siis võiks see kombinatsioon anda tõuke enda jaoks lahti mõtestada, mil moel loominguline ja tehniline aspekt meie erialades põimuvad.”

Oma sisemaailma on vaatajatele avaldanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti visuaaltehnoloogia tudengid Carmen Seljamaa, Eliisa Vellama, Ida Lepparu, Jari Matsi, Kaisa Ekbaum, Karolin Tamm, Kerli Kore, Kristi Kalmus, Kristo Kuusik, Kärt Petser, Laura-Maria Mäits, Liisa Liksor, Madli Liiva, Mailiis Laur, Mari-Riin Villemsoo, Merilin Sillastu. Vilistlased Annika Aedma, Evelin Vassar, Gerda Sülla, Imbi Türk, Kaido Torn, Katrin Nigumann, Kaie Olmre, Lea Ojam, Martin Makarevitš (koos muusiku Argo Valsiga), Oliver Kulpsoo, Pille-Riin Lillepalu. Lisaks õppejõud Taavet Jansen ja Toomas Tikk.

Näituse formaat loob alternatiivi teatrietendusele, olles avatud Von Krahlis toimuvate etenduste ajal ja tund aega enne. Sissepääs TASUTA. 

Näitus on avatud 20., 21., 22., 23., 26., 30. aprill ja 1., 6., 10., 11., 12., 13. mai kell 18.00 - 22.00 ning 4. ja 5.mai Kultuuridessandi eriprogrammi puhul avatud 12.00 - 22.00.