Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Visuaalteatrifestival Treff tunnistati Euroopa parimate festivalide hulka

21.05.2015 11:37

NUKU teatri korraldatavale Tallinn Treff Festivalile omistati Euroopa parimaid festivale koondav märgistus EFFE Label. Tegemist on ainsa teatrifestivaliga Eestis, mis on selle märgise saanud. Selleaastane Treff algab juba kahe nädala pärast.

EFFE LabelEFFE on Euroopa Festivalide Liidu poolt ellu kutsutud rahvusvaheline festivalide platvorm, mida ühendavad kunstile pühendumine, euroopalikud väärtused ja kogukonnad. EFFE märgistus tunnustab festivalide silmapaistvat kvaliteeti. 

Treff festivali kunstilise juhi Vahur Kelleri sõnul tuli tunnustus tänu kauaaegsele teatritöötajate ja festivalikorraldajate panusele. „Oleme väga rõõmsad! Treffi teemegi ju väga heal tasemel ning on hea meel, et seda on ka sellisel moel märgatud. EFFE märgistus annab Trefile kindlasti juurde rohkem kõlapinda ka väljaspool Eestit,“ lisab Keller.

Märgistuse saamiseks esitasid sajad festivalid üle Euroopa vastava taotluse, mida hindasid Euroopa Festivalide Liidu poolt määratud kohalikud eksperdid. EFFE märgistusel on kolm kriteeriumit: kunstiline pühendumus, kogukonna kaasamine ja festivali rahvusvaheline ja ülemaailmne suunitlus.

Sellist kvaliteedimärgistust antakse välja esimest korda. EFFE Label 2015-2016 said 31 riigi sündmused. Trefi kõrval pälvisid EFFE märgistuse veel 23 Eesti festivali, näiteks Birgitta Festival, NoTaFe, PÖFF, Viljandi Pärimusmuusika Festival, HeadRead ning Jazzkaar. Kõigi tunnustuse osalejatega saab tutvuda EFFE kodulehel www.effe.eu.

TREFF2015Üheksas Tallinn Treff Festival toimub 4.–7. juunini 2015 Tallinna vanalinna teatrisaalides. Festivalil etenduvad 23 visuaalteatrilavastust üle maailma, peaesineja on Ville Walo trupi WHS ja Sungsoo Ahn Pick-Up Groupi lavastus „Topeltpilt”, mis etendub 6. juunil Vene teatris.

Lisainfo
Hannele Känd
NUKU teatri ja muuseumi kommunikatsioonijuht
5669 8839 / 6679 509
hannele.kand@nuku.ee