Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Visuaalteatrifestival Tallinn Treff ja Balti visuaalteatri esitlusfestival lükkuvad edasi

19.03.2021 10:40

Seoses jätkuva koroonaohuga kogu Euroopas otsustas festivalide korraldustoimkond pärast väliskülaliste, partnerite ja rahastajatega konsulteerimist lükata festivalid edasi. Maikuus esmakordselt toimuma pidanud Balti visuaalteatri esitlusfestival (Baltic Visual Theatre Showcase) lükkub edasi aasta võrra ja toimub 27.–29. mail 2022, järgmine Tallinn Treff toimub 25.–28. mail 2023.

"Oleme Eesti Noorsooteatris festivale ette valmistanud kaks aastat – läbirääkimised on peetud, kõikidele lavastustele broneeritud mängupaigad, kaardistatud lavastuste tehnilised vajadused, külalistele broneeritud majutus, ette valmistatud reklaammaterjalid ja palju muud," rääkis festivali juht Leino Rei. "Nii et muidugi on kahju. Lootsime, et olukord näitaks stabiliseerumise märke ning ootasime sobivat hetke, mil programmiga avalikkuse ette tulla. Paraku on hetkeolukord seadnud meid fakti ette, et festivalide korraldamine sel kevadel ei ole mõistlik."

Teatri igapäevane elu on olnud viimase aasta jooksul kestva surve all ja pidevalt on tulnud reageerida uutele oludele, et hoida töötajate ja publiku tervist ning samal ajal jätkata oma professionaalset tegevust. Teatrisõprade elus on täpselt samad probleemid lahendada. See on muutnud pingelisemaks kõigi vaimse ja majandusliku olukorra, mistõttu vajavad nii teater kui publik pikemat perioodi, et taastada endine rütm ja võimekus. Seepärast on jaotatud esialgselt järjestikku toimuma pidanud festivalid kahele aastale.

"Baltic Showcase'i soovime võimalusel üle kanda täismahus ja sisu poole pealt sellisena nagu see planeeritud oli," ütles Leino Rei. "Samas peame arvestama ka võimalusega, et kõik lavastused ei pruugi rasketel aegadel püsima jääda."

Trefi programmi kohta ütles Rei, et praeguse festivalikava tuumakamad lavastused kaasatakse ka 2023. aasta festivalile, kuid jäetakse ruumi ka uutele lavastustele, et hoida nii programmi kvaliteeti kui ka ajakohasust.
 
Koostöös Läti ja Leedu kolleegidega oli maikuuks ette valmistatud ühine Balti visuaalteatri esitlusfestival Baltic Showcase, mille eesmärgiks on tutvustada Eesti, Läti ja Leedu visuaalteatrit meie publikule ja rahvusvaheliste festivalide korraldajatele ning avada seeläbi siinsetele tegijatele uks rahvusvahelistele lavadele. Festivalile olid koondatud peamiselt nukuteatri taustaga teatrite lavastused, aga programmis oli ka teisi põnevaid otsinguid visuaalteatrimaastikelt.

Tallinn Trefi programm oli kokku pandud eriilmelistest nuku-, objekti-, materjali-, digitaal-, multimeedia- ja füüsilise teatri lavastustest. Kokku oli plaanitud 16 lavastuse saabumine kümnest riigist, pooled lavastustest suunatud lastele, pooled noortele ja täiskasvanutele.

"Täname kõiki, kes on festivalide korraldamist toetanud – Kultuuriministeeriumi, Eesti Kultuurkapitali, kultuuri toetavaid organisatsioone nagu Prantsuse instituut, Tallink, Synlab ja Tuul,” ütles Rei. "Väga suur tänu kõikidele, kes on oma töö ja ajaga panustanud! Kellegi panus ei ole läinud tühja, festivalid toimuvad küll hiljem, kuid loodetavasti veelgi sisukamatena."

Eesti Noorsooteatriga moodustavad sünergilise terviku teatri juures tegutsev Nukuteatrimuuseum ning teatri korraldatav rahvusvaheline visuaalteatrifestival Tallinn Treff.