Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Visuaalteater WHS esineb Kumu auditooriumis

19.09.2014 15:02

WHS24. ja 25. oktoobril annab Kumu auditooriumis etendusi rahvusvaheliselt tuntuim Soome visuaalteater WHS.

2013. aastal Strasbourgi teatris Les Migrateurs esietendunud „Lahkumine” („Départ”) on kunstniku ja mustkunstniku Kalle Nio tunniajaline lavastus, mille kandvaks väljendusvahendiks on visuaalsus. Sõnatus tükis tuuakse vaataja ette maagiline ruum, kasutades selleks mitmeid videoprojektsioone, mis hajutavad piiri eelsalvestatu ja reaalselt laval asetleidva vahel. Lavastuse valgus- ja videokujundus hinnati möödunud aasta Soome teatriauhindade jagamisel aasta parimaks.

Lavastuses teevad kaasa Kalle Nio ja kaasaegse tantsu taustaga Vera Selene Tegelman, helikujunduse on loonud tuntud Soome helilooja ja löökpillimängija Samuli Kosminen.

WHS
on 2002. aastal loodud Soome kaasaegse tsirkuse kollektiiv, mille asutasid Kalle Nio, Ville Walo ja Anne Jämsä. Tänaseks on WHSi lavastused liikunud üha rohkem visuaalteatri suunas ning neid peetakse hetkel kõige enam rahvusvaheliselt esinevaks Soome teatritrupiks. WHSi tegevusala paigutub eksperimenteerivate etenduskunstide valda, mis sulandavad oma töödes kaasaegset tsirkust, objekti- ja tantsuteatrit, videokunsti väljendusvahendeid jm, samuti on nende töödes olulisel kohal helikujundus.

Etenduste piletid on müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal.

Lavastuse toob Eestisse Kumu auditoorium Eesti Kultuurkapitali, Kultuuriministeeriumi ja Reval Café toetusel.

Ürituse veebileht: http://www.kumu.ee/et/kylastajale/kalender?view=event&id=2003