Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vilniuses toimub esimene Balti Tantsu Platvorm

08.05.2019 14:50

9.-11. maini 2019 toimub esimene Balti Tantsu Platvorm Vilniuses, kuhu koguneb ca 70 Balti riikide sõltumatul nüüdistantsu väljal tegutsevat tantsukunstnikku ja -organisatsiooni ning mis annab ülevaate Eesti, Läti ja Leedu nüüdistantsu tegijatest ja lavastustest.

Balti Tantsu Platvorm on kolme Balti riigi ühisplatvorm, mille eesmärgiks on tutvustada Eesti-Läti-Leedu sõltumatul nüüdistantsu väljal tegutsevaid loojaid, nende teoseid ja valdkonnas tegevaid organisatsioone välisriikide ekspretidele, teatritele, tantsumajadele ja produtsentidele.
 
"Platvormi pikaajalise mõjuna soovime luua enam rahvusvahelisi koostööprojekte, suurendada etenduste eksporti ja luua meie tantsukunstnikele ja tantsuorganisatsioonidele uusi rahvusvahelisi koostöövõimalusi. Kaasmõjuna näeme, et tiheneb koostöö ka Balti riikide tantsukunstnike ja organisatsioonide vahel, valdkondlik info on kiiremini kättesaadav, toimub enam ühiseid projekte ning avaneb võimalusi uuteks algatusteks ja arendustegevusteks." – Triinu Aron, platvormi eestipoolne korraldaja ja Sõltmatu Tantsu Lava esindaja.
 
Käesoleva aasta prorgammis on seitse lavastust. Leedust Šeiko Dance Company esietendus koostöös Taani kompaniiga Granhøj Dans "Boléro-Extended". Leedu "Aura" tantsuteatri ja koreograaf Birutė Letukaitė poolt esietendub lavastus "Kaunas Zoo". 22. Stuttgarti Rahvusvahelise  Solo – Tanz Festivali auhinnasaaja noor Leedu koreograaf Lukas Karvelis debüteerib soologa "Blank Spots". Agate Bankava ja Andris Kačanovskis on Läti koreograafid ja näitavad lavastust "Future Freak", Sintija Siliņa lavastust "Bedre / Rock Bottom". Eestist etendub eesti tantsijate Joanna Kalm, Karolin Poska, Sigrid Savi, Joonas Tagel ja Rootsi näitleja Salla Loper ning soome kunstnike grupi W A U H A U S koostöös sündinud lavastus "Fluids" ning Sigrid Savi PREMIERE raames esietendunud debüütlavastus "Imagine There’s a Fish".
 
Lisaks etendusprogrammile tutvustab igast Balti riigist ca 5 loomingulist kooslust end ja oma loomingut pitching-programmis festivali väliskülalistele. Eestist osalevad pitchingul ZUGA Ühendatud Tantsijad, Fine5 Tantsuteater, Külli Roosna ja Kenneth Flak, Liis Vares ning Teet Kask.
 
"Balti Tantsu Platvormi külastab ca 60 rahvusvahelist eksperti ja produtsenti Prantsusmaalt, Hiinast, Hispaaniast, Iisraelist, Rootsist, Ungarist, USA-st ja mujalt. Platvorm esindab Leedu, Läti ja Eesti sõltumatul väljal tegutsevaid tantsukunstnikke ja organisatsioone, kelle loomingulised praktikad väljenduvad koreograafias ja liikumises ning kes oma loomingus tegelevad ühiskonnas oluliste teemadega" - Balti Dantsu Platvomi Vilniuse koordinaator Ingrida Gerbutavičiūtė.
 
Esimene Balti Tantsu Platvorm kui pilootprojekt toimub 9-11. maini 2019 Vilniuses XXIII rahvusvahelise nüüdistantsu festivali New Baltic Dance osana ning on korraldatud Leedu Tantsuinfo Keskuse poolt koostöös Leedu Kultuuri Instituudi, Leedu Kultuuriesindajate ja Läti Tantsuinfo Keskuse ning Sõltumatu Tantsu Lava poolt. 
 
Balti Tantsu Platvorm hakkab edaspidi toimuma igal aastal kolmepäevase platvorm festivalina, kus igast Balti riigist on esindatud kolm tantsuetendust ning lisaks nn pitchin-sessioon, kus tantsukunstnikud saavad tutvustada ennast ja enda projekte, millega avame veelgi ca 5 tantsukunstnikule/trupile võimaluse enda ja oma tegevuse tutvustamiseks. 2020. aastal toimub platvorm Lätis ja 2021. aastal Eestis.
 
Balti Tantsu Platvormi korraldajad on Sõltumatu Tantsu Lava Eestist, Tantsuinfo keskus Lätist ja Leedu Tantsuinfo keskus.

Eesti osalemist platvormil toetab Kultuuriministeeriumi "Eesti Kultuur maailmas" programm.
 
Lisainfo:
Triinu Aron
Sõltumatu Tantsu Lava juht
Tel. 5094854