Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Viljandisse tuleb juuni algul SUMIN

05.05.2014 16:20

31. maist 3. juunini toimub  Viljandis rahvusvaheline teatrikõrgkoolide kokkutulek SUMIN 2014, kus tähelepanu all on teater noorele vaatajale. SUMINa korraldaja on TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia. 

SUMINale kogunevad Põhja- ja Baltimaade teatrikõrgkoolide üliõpilased ja õppejõud seitsmest riigist – Eestist, Soomest, Rootsist, Norrast, Taanist, Islandilt ja Leedust -, et näidata etendusi, osaleda meistriklassides ja diskussioonides ning kuulata loenguid. Kokkutuleku avalavastus „Suur sumin“ etendub pühapäeval, 1. juunil kell 11.00 Viljandi Lauluväljakul ning on ühtlasi linna lastekaitsepäeva keskseks sündmuseks. 

SUMIN on kulminatsiooniks teatrikõrgkoolide aastasele lasteteatriprojektile. Osalevates koolides toimusid 2013/2014 õppeaasta jooksul noorele vaatajale suunatud teatri töötoad. Näiteks TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias leidsid aset koosloomemeetodi töötuba (juhendaja Jaanika Juhanson), interaktiivsete teatrilahenduste (juhendaja Taavi Varm) ja laste tantsuteatri töötuba (juhendaja Tiina Mölder). Viljandisse tuuakse töötubade käigus valminud  eriilmelised lavastused objekti- ja nukuteatri vormis kuni muusika- ja tantsulavastusteni. Lavastusprotsesside  materjalidest on koostatud näitus, mis avatakse SUMINa ajal Sakala Keskuse sammassaalis. 

SUMIN on ühelt poolt kohtumispaigaks 11-ne teatrikõrgkooli üliõpilastele ja õppejõududele, teisalt teatrifestival, kuhu on oodatud eri vanuses noor vaataja. Kõik etendused on tasuta, kuid väheste kohtade arvu tõttu on vajalik registreerumine. Avalavastus „Suur sumin“ on aga avatud kõigile huvilistele. 

SUMINa programmiga on võimalik tutvuda ning koolide ja lasteaedade grupid saavad etendustele eelregistreeruda kodulehel http://sumin2014.wordpress.com/.
 

Lisainfo:
Irene Hütsi
SUMINa peakorraldaja
52 45 201
 

Pressiteate edastas
Kadri Sprenk
Kommunikatsiooni- ja projektitalituse spetsialist
Tel 5905 2818 / 435 5260
www.kultuur.ut.ee