Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Viljandis toimuvad Tudengiteatrite Päevad 2004

23.02.2004 14:40

27.- 29. veebruarini toimuvad Viljandi Kultuuriakadeemias Tudengiteatrite Päevad 2004. Festival leiab aset teistkordselt ning toob Viljandisse kokku
teatrilembelised üliõpilased erinevatest Eestimaa paikadest.

Tudengiteatrite Päevade raames toimuvad tudengiteatrite truppide etendused, omaloomingulised etteasted ja teatriteemalised õpitoad, mida juhendavad oma ala asjatundjad (Tõnu Tepandi, Altmar Looris, Raido Mägi, Paul Bobkov, Riina Vanhanen, Erni Kask, Ott Aardam, VKA teatrikunsti III kursuse tudengid, etenduste arutelusid juhib Enn Siimer), õhtuid sisustab festivali klubi.

"60. ja 70. aastatel eksisteerinud aktiivne tudengiteatrite tegevus muutus
tagasihoidlikuks 80. aastatel. Võrreldes eelmise aastaga on lisandunud uusi truppe ning osavõtjate ja üldsuse huvi on märgatavalt suurenenud. Tegemist on kindla tõusuga tudengiteatrite ajaloos," ütles projektijuht Kaja Hirv.
Päevade eesmärgiks on jätkata Eesti tudengiteatreid ühendavat festivali
traditsiooni, anda üliõpilastele võimalus oma teatriharrastustegevust eksponeerida üleriigilisel tasandil, motiveerida üliõpilasi arendama teatritegevust ning teadvustada laiemale üldsusele tudengiteatrite olemasolu.

Sellel aastal võtab festivalist osa 5 truppi: Tartu Üliõpilasteater, TPÜ Haapsalu Kolledž, Eesti Kunstiakadeemia teatrirühmitus, TÜ Pärnu Kolledži
Tudengiteater ja Tallinna Tehnikaülikooli T- Teater. Lisaks neile veel tudengikooslus Etskae ning Viljandi Kultuuriakadeemia üliõpilased.
 
Kolme päeva jooksul on võimalus vaadata kaheksat etendust ning Foorumteatrit, mida juhendab VAT Teatri näitleja Margo Teder.

Tudengiteatrite Päevi korraldavad Viljandi Kultuuriakadeemia üliõpilased.


Reelika Punab
projekti avalike suhete juht
[email protected]
55 677140