Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Viljandis toimub XI Noore Tantsu Festival

25.04.2003 12:14

29. aprillist 3. maini toimub Viljandi Noorte Huvikeskuse ja MTÜ Eve Stuudio poolt korraldatav iga-aastane Noore Tantsu Festival. Traditsiooniline üritus hõlmab kogu väikese Viljandi, pakkudes tantsuhuvilistele nii koolitust kui erinevaid tantsuetendusi linna kõikvõimalikel etendamispindadel.

Noore Tantsu Festival on arenenud oma kümne toimumiskorraga eesti tantsukunstis arvestatavaks kultuurisündmuseks, kus on võimalik kokku puutuda kaasaegse tantsu piiridesse jäävate tegude ja tegijatega mitte ainult vaatajapositsioonilt, vaid ka õppijana-kaasalööjana; mitte ainult praktilisel vaid ka teoreetilisel, diskutiivsel tasandil.

Sel aastal on kavas õpitubade ja etenduste kõrval tunduvalt mahukam
arutelupaneel teemal "Soorollid tantsukunstis", kus sellealaseid mõtteid
arendavad silmapaistvad teoreetikud-praktikud nii meilt kui mujalt maailmast (Heili Einasto, Kristiina Garancis, Mai Murdmaa, Taavet Jansen, Benno Voorham, Marina Konovalova).
Lisaks tantsukunsti tundjatele on arutelusse kaasatud teistegi kunstialade
tegijad oma mõtte, sõna ja teoga (kirjanik Kati Murutar, kunstikriitik Mari Sobolev, Moskva Vassiljevi teatri näitleja Irina Gontovaja).

Soorollide teemadega -"Armastus tantsulaval","Striptiis","Soorollid läbi
tantsuajaloo"- püütakse avada ja uurida seni Eestis esiletõstatamata küsimusi. Festivali ajal toimuvad õpitoad, avatud tantsutunnid, arutelu-paneelid, tantsuetendused, näitused püüavad kõik avada festivali teemat.
Festivalikooli juhendavad ja annavad ka etendusi koreograafid-õpetajad Sybrig Dokter ja Benno Voorham Rootsist, Marina Konovalova Saksamaalt ja Irina Gontovaja Moskvast. Festivali töögruppides osalevad lisaks eestlastele tantsijad juhendajate kodumaalt ja ka Moldaaviast.
Festivali rahvusvahelisust rõhutab ka selle seotus mai alguses Moldaavias toimuva samalaadse ettevõtmisega.

Festivali pealaval 2. - 3. mail astub üles eesti kaasaegse tantsu paremik: "Fine 5", "Zuga ühendatud tantsijad", Taavet Jansen, Renate Keerd jt.

Kõik 6 päeva jooksul toimuv ning kogetav saab käegakatsutava lõppformaadi "festivaliraamatus", millesse koondatakse väljaöeldud ja arutatud probleemid, mõttearendused ning sakslasest fotograafi Thomas Händeli fotokajastused festivali päevadest.


Ülle Jantson,
projektijuhi abi


Lisainfo:
Eve Noormets
051 79 773
festival@matti.ee