Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Viljandis toimub kontaktimprovisatsiooni looja Nancy Stark Smithi töötuba

19.06.2017 16:53

19.–24. juunil 2017 toimub Viljandis kontaktimprovisatsiooni looja Nancy Stark Smithi eestvedamisel intensiivne töötuba, mis lõpeb 24. juunil ülemaailmse ühise praktikumiga Global Underscore.

Töötoas saavad kogenud tantsijad uurida, värskendada ja lihvida oma oskusi, samal ajal leides viise kontaktimprovisatsiooni integreerimiseks laiemalt tantsu. Töötuba koosneb füüsilisest treeningust, kuulamisest, vestlustest ja erinevatest improvisatsiooniharjutustest – kõik on seotud Nancy praktikumiga Global Underscore, mida ta on arendanud alates 1990. aastast. 

Töötoa struktuur on keeruline, lihtne, keeruline. Läbi liikumise ning jälgimise areneb improviseerimisvabadus ning järjepidevus fookuse hoidmises sellel, mis tundub oluline.

Nancy Stark Smith alustas võimleja ning sportlasena. Sealt liikus ta edasi kaasaegse tantsu juurde, olles suuresti mõjutatud Judson Dance Theatre´ist ning nende läbimurdest 1960-ndate New Yorgis. Nancy tantsis esimestes kontaktimprovisatsiooni lavastustes 1972 ning on alates sellest ajast kontaktimprovisatsiooni edendaja, arendaja, tutvustaja, koolitaja, kirjutaja – kokkuvõtvalt keskne kuju, keda on väga suur au võõrustada siin Viljandis.

Tema pikimaks projektiks on Global Underscore, mis on nii uurimustöö kui praktikum. Igal aastal suvise pööripäeva paiku kogunevad huvilised erinevais maailma paigus ning jälgivad otseülekannet, mis koosneb teoreetilisest osast ning tegutsemisest. 2016. aastal oli osalejaid 59 riigist. Sel aastal toimub ülekanne maailma Viljandist 24. juunil algusega 11.00 kohaliku aja järgi. 

Rohkem informatsiooni:

Triin Laas
+3725218792
notafe.ee