Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Viljandis kogunevad parimad kooliteatrid

19.04.2007 15:42

Reedest pühapäevani (20.-22. 04) toimub Viljandis üleriigiline festival "Kooliteater 2007", kus osaleb kakssada gümnasisti seitsmeteistkümne lavastusega.

Kooliteatrite festival sai alguse 1982. aastal ning sellest on kujunenud noorte seas igakevadine populaarne üritus, mis toimub erinevates Eestimaa paikades. Teist nii pika traditsiooniga teatrifestivali Eestis pole. Kahe kuu jooksul on toimunud maakondlikud teatripäevad, kust valiti esindajad festivali lõppvooru.

Viljandis annab noortele tagasisidet žürii, mida juhib Kalju Komissarov. Sinna kuuluvad veel Helen Rekkor, Andres Keil, Triin Ploompuu ja Janek Vadi.

Eesti Harrastusteatrite Liidu juhi, Kristiina Oomeri sõnul on seekordne festival ainulaadne, kuna žürii ei vali edasijõudnute seast parimaid, vaid toob esile silmapaistva nais- ja meesosatäitja, rahvuslikkust käsitleva lavastuse, fantaasialennu jm.

Festivali korraldab TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia kultuurhariduse osakond ning see toimub Tartu Ülikooli 375. aastapäeva raames.

Festivali avamine toimub reedel kell 13.00 Viljandi Kultuurimajas, täpne programm asub: http://www.kultuur.edu.ee/232730

Lisainfo:
Kristiina Oomer
Eesti Harrastusteatrite Liidu peasekretär
tel 5666 6392
kristiina@harrastusteatrid.ee