Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Viljandi Treffil annab etenduse Odin teater

11.05.2011 16:56

Maailmakuulsa Odin teatri lavastus „Juudit“ etendub esimest ja ainust korda Viljandis.
Viljandis toimub 25.-27. maini etenduskunstide festival Viljandi Treff, mis on eelsoojenduseks samal nädalavahetusel algavale Tallinn Treffile.

Festivalil astuvad üles paljud üliõpilaste ja õppivate näitlejate teatritrupid nii Eestist kui välismaalt. Toimuvad siseetendused Ugala teatris, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias, linnaraamatukogus, lennukitehases ja nukuteatris. Festivali viimane päev on pühendatud tänavateatrile, kus osalevad trupid teevad teatrit otse tänaval – Arkaadia aias ja selle vahetus läheduses. Festivali programmiga saab tutvuda http://viljanditreff.wordpress.com

Festivali raames on ainulaadne võimalus tulla vaatama Odin teatri (Taani) „Juuditit“ (esietendus 1987), mille on lavastanud maailmakuulus  teatriteoreetik- ja lavastaja Eugenio Barba.

Tekst: Roberta Carreri, Eugenio Barba
Lavastus: Eugenio Barba
Esitus: Roberta Carreri
Skulptuur: I Wayan Sukarya
Muusika arranžeeringud: Jan Ferslev
Esietendus augustis 1987 Holstebros, Taanis.

Valge lamamistool, valge ventilaator, bonsai, pärlmutterkammid, puidust nikerdatud maharaiutud pea, pikad kübaranõelad, mis läbistavad pea silmi ja keelt, ehteks juuksed, punane hommikumantel ja valge siidist öösärk. Tõlgendades piiblilugu Juuditist, uurib lavastus vägivalla ja haavatavuse teemasid, sukeldudes helendavasse mõrvarlikku erootikaookeani.

Etendus toimub 26. mail kell 20 Ugala suures saalis, kestab 60 minutit ning on itaalia keeles. Tavapiletihind on 10 eurot. Soovi korral saab grupibroneeringuid teha [email protected] või telefoninumbril 5669 8839. Pileteid müüakse ka Piletilevi müügipunktide üle Eesti ning Internetis aadressile www.piletilevi.ee, Ugala teatri kassas ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia raamatukogus.

Lisainfo:
Hannele Känd
TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia spetsialist
Tel 5669 8839
E-post [email protected]