Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Viljandi Kunstikool ja Ugala avasid teatrimajas näituse

08.12.2022 11:51

Ugalas näeb 2022. aasta detsembrikuus jõulurüüsse ehitud teatrimajas Viljandi Kunstikooli 6.–9. klassi õpilaste tööde näitust. Väljapaneku idee autorid on õpetajad Resa Tiitsmaa ja Kristi Kangilaski ning kujundada aitasid kunstikooli direktor Laineli Parrest ja meister Kerli Valmsen.

Papist ja pabermassist meisterdatud metsloomi koos Ugala lavastusest „Jälle need Lumejänesed” pärit sõnumitega saab uudistada keldrikorrusel teatri ajalookohviku ees.

„Ugala teatri jaoks on oluline, et saaksime teha (loomingulist) koostööd Viljandi asutuste ja inimestega ning pakkuda partneritele oma tegevuste ja loomingu tutvustamiseks meie avarat maja. Viljandi Kunstikool on üks hästi tore loomepesa ning praeguse koostöö puhul rõõmustab meid eriti, et kaasatud on lapsed. Mis passiks pühadeajaga veel paremini kokku kui laste looming?” kõneles koostöö sünniloost Ugala teatri juht Garmen Tabor. „Et kõlaksime kokku! Nagu ütleb ka meie selle hooaja juhtmõte.“

„Olime kohe Ugala jõulunäituse pakkumisest suures õhinas ning vaimustusime plaanist üllatada väikseid teatrikülastajaid siin-seal piiluvate loomakestega. Muhedad piparkoogilikust papist tegelased on sajaprotsendiliselt meie noorte disain ja teostus, jänkupere õrnemaid portreid mätsisid koos õpetaja Resaga mitu rühma ning vahvad ilmed joonistas 9. klassi neiu Kadi Rimmel,“ rääkis Viljandi Kunstikooli direktor Laineli Parrest. „Sellised ühised tegemised on nii kosutavad! Meie ootame juba järgmist magusat loomeampsu koos Ugalaga, “ lisas ta.

Näitus Ugala pühadehõngulises teatrimajas on avatud kuni aasta lõpuni.

Foto: Ugala Teater