Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Viljandi Kultuuriakadeemias tuleb sündmusterohke kevad

09.02.2016 17:18

Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia alustas eile kevadsemestrit. Hoo saavad sisse erinevad sündmused ja tegevused paljudelt kultuurialadelt.

Sel aastal tähistatakse 25 aastat visuaaltehnoloogiate õppekava avamisest Viljandi kultuuriakadeemias. Juubeliürituste sarja kuulutas avatuks eelmisel nädalal Kondase keskuses avatud teatrikunsti visuaaltehnoloogia eriala vilistlaste näitus „Segatud meediumid“. Dekoraator-butafooride töödega saab tutvuda 5. märtsini. Pärast seda, sealsamas avataval näitusel „(R)evolutsioon“ tulevad eksponeerimisele eriala tudengite tööd. 22. märtsil peetakse visuaaltehnoloogia konverentsi Ugala black box’is.

Juba selle nädala lõpus, 12.-14. veebruaril toimuvad 14. korda Tudengite Teatripäevad. Akadeemia musta saali lavale astub kaheksa tudengiteatri truppi ja külla on oodata ka lõunanaabreid Lätist ning põhjanaabreid Soomest. Festivali etendustele ja laupäeval kell 21.00 algavale festivali klubiüritusele Lennukitehases on oodatud kõik huvilised. Piletiinfo ja täpsem programm on leitav festivali ametlikult kodulehelt tudengiteteatripaevad.ee

Akadeemia eestvedamisel läheb edasi Omakultuuriakadeemia loengusari. Kevadsemestri esimesel poolel esinevad loomise teemal noored ja uuenduslikud looverialade õppejõud: Ele Viskus TÜ Viljandi kultuuriakadeemiast ning professorid Hannes Praks ja Martin Pärn Eesti Kunstiakadeemiast. Loengud toimuvad alates 15. märtsist üle nädala teisipäeviti kell 18.00 pärimusmuusika aidas.

23. märtsil toimub tudengitele ja gümnasistidele suunatud Oma Loo festival, mille tänavune teema on „Teekond iseendani“. Tuntud Eesti kultuuritegelased aitavad noori läbi oma lugude inspireerida. Õhtu naelaks on pärimusmuusika aidas lavastuv tudengite harrastusmuusikal "Feim“, mida on vaatama oodatud ka linnarahvas. Päev hiljem, 24. märtsil on kõik huvilised ja edasiõppijad teretulnud kultuuriakadeemia avatud uste päevadele, mil tutvustatakse sisseastumis- ja õppimisvõimalusi ning saab osaleda erinevates töötubades. 

Muusikatudengid jätkavad ka jazziklubis kaasa löömist ning aprilli lõpus on lisaks Tantsunädala etendustele võimalik nautida Põhja- ja Baltimaade Nordtrad pärimusmuusika võrgustiku kohtumise raames toimuvaid kontserte pärimusmuusika aidas. Kultuuridessandi festival maikuu esimesel nädalal viib silmapaistvamad loometööd kooliseinte vahelt välja erinevatesse Eesti linnadesse. 9. juunil rõõmustab laiemat publikut kaunite kollektsioonidega moelavastus OmaMood.

Kõikide sündmustega saab end kursis hoida kultuuriakadeemia kodulehte www.kultuur.ut.ee külastades. 


Rohkem infot sündmuste kohta:
Viivika Melts
TÜ VKA kommunikatsiooni- ja turundusspetsialist
tel +372 5564 1999